Fatalna sytuacja FC Barcelony. Sprawa skończy się w sądzie? "Redukcja jest pilna"

FC Barcelona planuje obniżyć pensję o 30 proc. wszystkim swoim pracownikom, w tym piłkarzom. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia, to sprawa może skończyć się w sądzie - donosi dziennik "AS".

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele klubów na świecie jest zmuszonych obniżać swoim pracownikom pensje, aby przetrwać w tym trudnym czasie. Nie inaczej jest w ekipie Barcelony, która planuje kolejną obniżkę wynagrodzeń, ponieważ ma ogromne długi, nawet 800 mln euro! Tym razem chodzi o 30 proc. obniżkę, która zostałaby narzucona wszystkim pracownikom, w tym piłkarzom, którzy inkasują co miesiąc olbrzymie pieniądze.

Zobacz wideo Prezes Lecha: To transferowy rekord ekstraklasy, ale mieliśmy wyższe oferty [SEKCJA PIŁKARSKA #67]

FC Barcelona chce obniżyć wynagrodzenia wszystkim pracownikom. Sprawa może skończyć się w sądzie

Dziennik "AS" poinformował, że: "redukcja jest pilna i musi zostać zamknięta za trzy tygodnie, bez względu na to, czy istnieje jakiekolwiek porozumienie, czy też nie. W tym czasie odbędą się negocjacje, które nie wydają się być proste. Stanowiska między stronami: klubem, drużyną sportową i radą zakładową są bardzo zróżnicowane". Internetowe wydanie dziennika sugeruje, że sprawa skończy się w sądzie, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie, gdy klub zmusi wszystkich do redukcji wynagrodzenia.

Tydzień temu FC Barcelona ogłosiła, że ze względu na spadek dochodów klubu wywołany przez pandemię koronawirusa, wszyscy pracownicy katalońskiego zespołu zostaną zmuszeni do obniżki pensji. Klub wyznaczył termin ostateczny na 20-22 października, aby osiągnąć z nimi porozumienie. Jeżeli jednak strony nie dogadają się, wówczas rozpocznie się ustawowe odliczanie dot. redukcji zarobków, które nastąpi 5 listopada. Wówczas jedynym sposobem dla pracowników byłoby złożenie skargi do organu pracy.

Rada zakładowa klubu (540 pracowników niezwiązanych ze sportem) uważa, że obniżka ta jest niedopuszczalna, biorąc pod uwagę fakt, że ich wynagrodzenia nie stanowią nawet 3 proc budżetu. Jednak z drugiej strony budżet klubu mocno jest obciążony przez piłkarzy pierwszego zespołu. Wraz z pensjami stanowi to aż 70 proc. całego budżetu Barcelony! Zawodnicy również nie są skłonni zaakceptować przedstawionych im warunków. Jak donosi Sique Rodriguez z Cadena SER pracownicy Barcy zatrudnić mieli prestiżowego prawnika, aby pomógł im wygrać tę sprawę.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: