Klub zmieni nazwę na mecz z FC Barceloną. Specjalne przesłanie do całego świata

Hiszpański klub Getafe CF ogłosił, że tymczasowo zmienił swoją nazwę na Fe CF. Po hiszpańsku Fe oznacza wiarę. - Klub zdecydował się wysłać światu pozytywną wiadomość, że jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności i dlatego chcemy prosić świat, aby nie tracił wiary - brzmi treść oświadczenia klubu.

W najbliższym spotkaniu ligowym na Coliseum Alfonso Perez z Barceloną zaplanowanym na 17 października zespół prowadzony przez Jose Bordalasa zagra pod inną nazwą. Getafe CF zastąpi Fe CF, co w tłumaczeniu na język hiszpański oznacza wiarę.

Zobacz wideo Prezes Lecha: To transferowy rekord ekstraklasy, ale mieliśmy wyższe oferty [SEKCJA PIŁKARSKA #67]

Wyjątkowa akcja marketingowa Getafe. Klub zmieni swoją nazwę. "Ten kto nie traci wiary, wygrywa wszystko"

Celem tej kampanii jest przypomnienie światu, aby "nie tracić wiary" w tych trudnych czasach, gdy szaleje pandemia koronawirusa. Zmiana dotyczy tylko meczu z Barceloną, kiedy z nazwy klubu zniknie człon "Geta".

Getafe zmieniło już nazwę w mediach społecznościowych i opublikowało oświadczenie, że prosi świat, aby nie tracił wiary i nadziei w świetle wyjątkowych okoliczności w dobie pandemii koronawirusa. - Klub zdecydował się wysłać światu pozytywną wiadomość, że jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Dlatego prosimy: Nie traćcie wiary, ponieważ jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy, których nie można sobie wyobrazić - brzmi treść klubowego oświadczenia.

Klub swoją akcję marketingową przedstawił za pomocą specjalnego hasła: "W tym trudnym sezonie, ten kto nie traci WIARY, wygrywa wszystko". Do tego hiszpańska drużyna zamieściła film na Twitterze, promujący wyjątkowe wydarzenie.

Getafe znane jest ze swoich działań marketingowych, czasem kontrowersyjnych. W 2011 roku klub nakręcił film pornograficzny zatytułowany "Zombies Calientes de Getafe", aby zachęcić mężczyzn do oddawania nasienia w celu zwiększenia liczby nowych kibiców klubu. Getafe w obecnym sezonie La Liga po czterech meczach ma na koncie 7 punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: