Kontrakt marzeń dla Ter Stegena! Będzie najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie

Marc-Andre ter Stegen negocjuje nową umowę z FC Barceloną. Niemiec może stać się drugim piłkarzem "Dumy Katalonii" pod względem wysokości pensji. Co więcej, może także zostać najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie.

FC Barcelona toczy negocjacje z Marc-Andre ter Stegenem dotyczące przedłużenia jego kontraktu z hiszpańskim klubem. Jak informuje portal goal.com, nadal nie ustalono kwestii pensji niemieckiego bramkarza, który początkowo oczekiwał aż 24 mln euro za każdy rok umowy, ale jest gotowy zgodzić się na znacznie niższą kwotę.

Zobacz wideo "Chcielibyśmy więcej Moderów, mniej Krychowiaków. Ale Grzesiek bardzo się przyda reprezentacji"

Według ostatnich doniesień, przy podpisaniu nowej umowy, ważnej aż do końca czerwca 2025 roku, ter Stegen miałby rocznie zarabiać 18 milionów euro. Trwają jednak dyskusje wewnątrz zarządu Barcelony. Jedni uważają, że zatrzymanie Niemca jest w tym momencie jedną z najważniejszych kwestii, inni są zdania, że "Dumy Katalonii" aktualnie nie stać na tak potężny wydatek, biorąc pod uwagę, że bramkarz ma obecnie zarabiać ok. 5 milionów euro.

Gdyby ter Stegen przedłużył umowę na tych warunkach, byłby drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem Barcelony, zaraz po Leo Messim. Co więcej, Niemiec zostałby jednocześnie najlepiej zarabiającym bramkarzem. Istnieje jednak jeden istotny problem, związany z limitami wydatków, które obowiązuje w La Liga. W letnim okienku transferowym Barcelona musiała zrezygnować z kilku transferów, aby nie złamać limitów z powodu redukcji budżetu.

W lipcu 2014 roku Barcelona zapłaciła Borussii Moenchengladbach za ter Stegena 12 milionów euro. Od tego czasu jego wartość kilkukrotnie się zwiększyła, Niemiec stał się jednym z najlepszych bramkarzy świata, więc po trzech latach dostał podwyżkę. Od sezonu 2016/2017 był już pierwszym bramkarzem, bezsprzecznie pozostaje nim do dziś i spisuje się tak dobrze, że nikt w klubie nie chce tego zmieniać.

Przeczytaj także:

Więcej o: