Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy nabytek Barcelony zestresował się na prezentacji. Nic mu nie wychodziło [WIDEO]

Barcelona pozyskała Sergino Desta z Ajaksu Amsterdam. Kibice katalońskiego klubu mają nadzieje, że 19-latek będzie lepieł grał, niż zaprezentował się na konferencji powitalnej, na której zobaczyliśmy kiksy, zamiast sztuczek technicznych.

W czwartek Barcelona oficjalnie ogłosiła pozyskanie Sergino Desta z Ajaksu Amsterdam. 19-letni piłkarz podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 sezonu, wpisując w nim klauzulę wykupu w wysokości 400 milionów euro. To pierwszy Amerykanin w historii Barcy. Wychowanek Ajaksu kosztował 21 milionów euro, a dodatkowe 5 milionów zostało zapisane w formie bonusów. Dest nie popisał się podczas prezentacji powitalnej. Można ją porównać do słynnej prezentacji Pawła Brożka, gdy Polak chciał podbić Półwysep Iberyjski.

Zobacz wideo Portret rodziny Brzęczków to jest filmowa historia! [SEKCJA PIŁKARSKA #65]

Filmik stał się hitem w sieci, a kibice nabijają się z nowego zawodnika Barcelony. W tym miejscu warto jednak zacytować Johana Cruyffa. - Technika nie polega na tym, aby żonglować piłką do tysiąca. Każdy to może zrobić, jeśli tylko będzie ćwiczył. Ale wtedy nadajesz się do pracy w cyrku. Technika polega na precyzyjnym podaniu piłki jednym dotknięciem, z odpowiednią prędkością, do nogi kolegi z zespołu - powiedziała kiedyś legenda Barcelony.

Reprezentant USA w Barcelonie

Dest był wychowankiem Ajaksu. W pierwszej drużynie holenderskiego zespołu wystąpił łącznie w 37 meczach, w których strzelił 2 bramki i zanotował 6 asyst. We wrześniu ubiegłego roku zadebiutował także w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, którą sam wybrał, choć mógł występować w kadrze Holandii, gdyż urodził się w Almere, niedaleko Amsterdamu.

Przeczytaj też: