FC Barcelona wygrała z Bayernem i pozyskała nowego piłkarza. 400 mln euro klauzuli

FC Barcelona oficjalnie ogłosiła pozyskanie Sergino Desta z Ajaksu Amsterdam. 19-letni piłkarz podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 sezonu, wpisując w nim klauzulę wykupu w wysokości 400 milionów euro.

FC Barcelona w czwartek ogłosiła transfer Sergino Desta! 19-letni piłkarz trafił na Camp Nou z Ajaksu Amsterdam. "Duma Katalonii" poinformowała także o wszystkich szczegółach kontraktu, podpisanego przez Amerykanina, który stał się pierwszym reprezentantem Stanów Zjednoczonych, który będzie występował w Barcelonie w jej historii.

Zobacz wideo Portret rodziny Brzęczków to jest filmowa historia! [SEKCJA PIŁKARSKA #65]

FC Barcelona wygrała wojnę o Desta z Bayernem Monachium

FC Barcelona za 19-latka zapłaciła 21 milionów euro, a dodatkowe 5 milionów zostało zapisane w formie bonusów. Dest podpisał z "Dumą Katalonii" kontrakt ważny do końca sezonu 2024/2025. W umowie wpisano także klauzulę odstępnego, w wysokości aż 400 milionów euro. Jego transfer jest dla władzy Barcelony tym cenniejszy, że wygrali wyścig o wychowanka Ajaksu z Bayernem Monachium, który także miał już złożyć za niego swoją ofertę.

Dest był wychowankiem Ajaksu. W pierwszej drużynie holenderskiego zespołu wystąpił łącznie w 37 meczach, w których strzelił 2 bramki i zanotował 6 asyst. We wrześniu ubiegłego roku zadebiutował także w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, którą sam wybrał, choć mógł występować w kadrze Holandii, gdyż urodził się w Almere, niedaleko Amsterdamu.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA