Ronald Koeman został zapytany o debiut Luisa Suareza w Atletico Madryt

Ronald Koeman zadebiutował w lidze jako szkoleniowiec FC Barcelony. Podczas pomeczowej konferencji Holender skomentował występ swojego zespołu oraz mecz Luisa Suareza w barwach Atletico Madryt.

Ronald Koeman zadebiutował w oficjalnym meczu FC Barcelony, a jego zespół rozpoczął sezon 2020/2021 od wysokiego zwycięstwa z Villarrealem CF (4:0). Gwiazdą spotkania był młody skrzydłowy Katalończyków - Ansu Fati, który strzelił dwa gole oraz wywalczył rzut karny. Udane spotkanie po odejściu z FC Barcelony zaliczył także Luis Suarez, o którego dziennikarze zapytali Holendra w trakcie pomeczowej konferencji.

- Nie możemy patrzeć na innych. Wiemy, że jest świetnym napastnikiem, ale już podjęliśmy decyzję. Nie będziemy się cieszyć, gdy zdobędzie gola. Nie będziemy też smutni, gdy nie trafi do siatki. Życzę mu wszystkiego najlepszego, ale myślimy o sobie - powiedział Ronald Koeman, na dwie bramki oraz asystę byłego napastnika w barwach Atletico Madryt

FC Barcelona rozpoczyna od wysokiego zwycięstwa. Ronald Koeman chwali cały zespół i wyróżnia Fatiego

Pierwszy mecz La Liga w nowym sezonie Ansu Fati z pewnością zapamięta na długo. Młody zawodnik FC Barcelony wpisał się na listę strzelców już w 15. minucie spotkania, a drugą bramkę strzelił zaledwie cztery minuty później. Dodatkowo 17-latek wywalczył w 35. minucie rzut karny, którego na bramkę zamienił Lionel Messi. Mimo iż oficjalnie nie otrzymał nagrody piłkarza meczu, tak szkoleniowiec nie krył pochwał wobec młodego zawodnika.

- Jestem zachwycony postawą Ansu Fatiego. Narzekałem na niego w zeszłym tygodniu, gdy nie pokazał maksimum swoich umiejętności w meczach przedsezonowych. Ale wiem, że ma zaledwie 17 lat. Będzie miał przed sobą wspaniałą przyszłość, ale musi włożyć w to dużo pracy. Czasami brakuje mu odrobiny koncentracji - pochwalił występ młodego piłkarza Ronald Koeman.

FC Barcelona zdominowała Villarreal CF już od pierwszych minut spotkania. Wszystkie cztery gole strzelone w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie meczu. Ostateczny wynik spotkania tuż przed przerwą ustalił obrońca, Pau Francisco Torres, który strzelił gola samobójczego. Ronald Koeman przyznał, że jego piłkarze zagrali dobre spotkanie, mimo spokojniejszej drugiej połowy.

- Zagraliśmy świetną pierwszą połowę, dominowaliśmy na boisku. Graliśmy jak wspaniały zespół, odzyskując piłki i odpowiednio konstruując atak. Cieszę się z czterech goli. W osiągnięciu dobrego rezultatu pomogła praca wykonana przez piłkarzy, dobrze jest mieć piłkę przy nodze i stwarzać tyle sytuacji - powiedział Ronald Koeman.

Szkoleniowiec nie przestaje wierzyć w swój zespół i dodał, że jest to dopiero pierwsze ligowe spotkanie FC Barcelony po okresie przygotowawczym, więc jego piłkarze nie są w najlepszej formie fizycznej. Kolejne spotkanie zawodnicy prowadzeni przez Holendra rozegrają w czwartek, 1 października. Katalończycy zmierzą się na wyjeździe z Celtą Vigo.