Oficjalnie: Luis Suarez ma nowy klub! Wydali wymowny komunikat

Luis Suarez został piłkarzem Atletico, wiążąc się z klubem 2-letnim kontraktem. Zespół z Madrytu potwierdził jego transfer i opublikował komunikat, w którym krótko scharakteryzował nowego napastnika.

W poniedziałek wicemistrzowie Hiszpanii osiągnęli porozumienie z Luisem Suarezem, dotyczące rozwiązania jego kontraktu. Napastnik zgodził się na utratę części pieniędzy zapisanych w umowie, aby już teraz móc za darmo odejść z zespołu wicemistrza Hiszpanii.

Zobacz wideo Vuković zwolniony z Legii. Statystyki go nie bronią

W środę wieczorem Atletico Madryt poinformowało, że Suarez dołączy do zespołu Diego Simeone za darmo. Barcelona nie zarobi na nim ani jednego euro. Może jedynie otrzymać 6 mln euro w przypadku, gdy nowy klub napastnika dwa razy z rzędu dotrze przynajmniej do fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów

Suarez już po testach medycznych w Atletico Madryt. "Daje z siebie wszystko"

Atletico potwierdziło, że Luis Suarez pomyślnie przeszedł testy medyczne i dołączył w piątek do zespołu. Ekipa z Madrytu wydała specjalny komunikat, opisując w jednym zdaniu Urugwajczyka. - Witamy w naszym zespole jednego z najbardziej skutecznych napastników na świecie, który daje z siebie wszystko i udowodnił swoją wartość na największych piłkarskich arenach - napisano na oficjalnej stronie Atletico.

Suarez został skreślony w Barcelonie przez nowego szkoleniowca Ronalda Koemana. Holender nie widział go w zespole i przekazał mu telefonicznie tę informację. Później Barcelona nie okazała mu odpowiedniego szacunku i rozstała się z Urugwajczykiem w niezbyt miłej atmosferze. Suarez mając łzy w oczach podczas pożegnalnej konferencji prasowej został zapytany, czy może się winić za cokolwiek przed wyjazdem z Barcelony. Teraz Atletico pokazało, jak powinno traktować się piłkarza, który w ostatnich latach był drugim najlepszym strzelcem Barcy. Piłkarz odpowiedział "ja albo...", po czym zwrócił głowę w kierunku Bartomeu, który był obecny obok niego w trakcie konferencji. Dodatkowo, Urugwajczyk nie zgodził się także, aby stanąć wraz z prezesem Barcelony do pożegnalnego zdjęcia.

Luis Suarez ma być centralnym punktem składu Atletico Madryt. Urugwajczyk nie tylko doskonale radzi sobie w polu karnym, ale ciężko również pracuje poza nim. - W rzeczywistości te dwie cechy razem tworzą idealnego napastnika Simeone - model, do którego Radamel Falcao, Diego Costa i Antoine Griezmann pasowali w przeszłości - napisał w dzienniku "Marca" Isaac Suarez.

Suarez wystąpił w 283 meczach Barcelony (trafił do niej w 2014 roku z Liverpoolu) i zdobył aż 198 bramek, a do tego zapisał 113 asyst. Dzięki temu został trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: