Atletico Madryt chce kolejnego legendarnego napastnika! Chcą odtworzyć duet marzeń

Atletico Madryt skontaktowało się z Edinsonem Cavanim. Jak donosi portal Goal.com, władze hiszpańskiego klubu zaproponowały Urugwajczykowi roczny kontrakt. 33-letni napastnik miałby dołączyć do Atletico na zasadzie wolnego transferu.

W czwartek Luis Suarez pożegnał się z kolegami oraz pracownikami FC Barcelony ze łzami w oczach. Napastnik trafił do Atletico Madryt za 6 mln euro. W piątkowe popołudnie władze klubu potwierdziły te informacje. Mimo to władze klubu postanowiły zakontraktować następnego piłkarza na tej pozycji.  Klub chciałby wykorzystać fakt, że zarówno Suarez, jak i Cavani doskonale znają się z reprezentacji Urugwaju. Zagrali razem wiele meczów i doskonale "czuli się" na boisku. Jak donosi portal Goal.com, Edinson Cavani rozmawiał już z przedstawicielami Atletico, jednak na drodze podpisania umowy stoi Diego Costa. 

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

Atletico Madryt chce Edinsona Cavaniego. Problemem Diego Costa, którego muszą się pozbyć władze klubu

Atletico Madryt kontaktowało się z Edinsonem Cavanim już w 2019 roku, jednak rozmowy nie doprowadziły do transferu. Według informacji Goal.com w ciągu ostatnich dniach przedstawiciele klubu wznowiły rozmowy z 33-letnim Urugwajczykiem. Problemem w podpisaniu kontraktu jest natomiast umowa Diego Costy. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Atletico nie posiada odpowiednich funduszy, które pokryją pensje wszystkich trzech napastników.

Obecnie Diego Costa zarabia 10 mln euro rocznie. Umowa Hiszpana obowiązuje do końca czerwca 2021 roku dlatego władze szukają nowego pracodawcy dla 31-latka. Jak donosi Goal.com, Edinson Cavani miał otrzymać ofertę rocznego kontraktu z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy w przypadku, gdy Atletico Madryt awansuje do Ligi Mistrzów. Portal nie podał ile dokładnie wyniosłaby pensja Urugwajczyka.

Edinson Cavani wciąż pozostaje piłkarzem bez klubu. Po zakończeniu sezonu w Ligue 1 z powodu pandemii koronawirusa, Paris Saint-Germain nie przedłużyło kontraktu z 33-latkiem. W poprzednim sezonie piłkarz wystąpił w 22 meczach, w których strzelił siedem goli oraz zanotował trzy asysty. 

Więcej o: