Nowy kontrakt i nowy numer Ansu Fatiego! Gigantyczna kwota wykupu z Barcelony!

FC Barcelona poinformowała, że Ansu Fati podpisał nowy wieloletni kontrakt. Umowa Hiszpana ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Została w niej zapisana gigantyczna kwota wykupu 17-latka.

Fati został przedstawiony jako seniorski zawodnik FC Barcelony, bo już 31 października będzie miał 18 lat. Jego kontrakt, który miał wygasnąć w 2022 roku, został przedłużony o cztery lata. Klub zapisał w nim ogromną kwotę wykupu Hiszpana. Kluby, które chciałyby go pozyskać przed końcem umowy, musiałyby zapłacić aż 400 milionów euro. 

Zobacz wideo Pełka: Bielsa uważa Klicha za jednego ze swoich najważniejszych żołnierzy

Ansu Fati na cztery kolejne lata w Barcelonie

Wcześniej ta kwota wynosiła 230 milionów euro. Fati dostał także nowy numer na koszulce Barcelony. Do tej pory nosił "31", ale teraz pozwolono mu na przejęcie "22" po Arturo Vidalu, który odszedł do Interu Mediolan

 - Brytyjskie dzienniki zgodnie napisały, że Manchester United zaproponował Barcelonie za Fatiego aż sto milionów euro. A gdy ta lekką ręką odrzuciła tę ofertę, Anglicy dorzucili kolejne 50 milionów. 150 milionów za nastolatka, który - owszem robi wrażenie, debiutował, mając jeszcze 16 lat, mając 17, został najmłodszym strzelcem w historii Barcelony, a później potwierdził talent w kolejnych meczach - ale raptem od roku trenuje z seniorami i wciąż nie zdobył żadnego tytułu, byłoby ostatecznym potwierdzeniem, że pandemia, wbrew przypuszczeniom, nie nauczyła oszczędności właścicieli najważniejszych klubów - pisał niedawno o Fatim dziennikarz Sport.pl Dawid Szymczak

Koeman ma dla Fatiego kluczową rolę w Barcelonie

Nowy trener "Blaugrany" Ronald Koeman zamierza budować skład wokół młodej gwiazdy z akademii La Masia. Fati ma pełnić bardzo ważną rolę w drużynie pod skrzydłami holenderskiego szkoleniowca, który zmieni mu pozycję i zacznie go wystawiać na pozycji napastnika w nowej taktyce 1-4-2-3-1, mając za plecami na środku Antoine Griezmanna, a na skrzydłach Ousmane'a Dembele po lewej stronie i Leo Messiego po prawej. Fati strzelił dla Barcy siedem goli w 24 ligowych meczach w poprzednim sezonie.

Przeczytaj także:

Więcej o: