Ronald Koeman nie może prowadzić FC Barcelony! Władze klubu muszą dogadać się z Setienem

Ronald Koeman dalej nie może prowadzić FC Barcelony z ławki trenerskiej w oficjalnych meczach LaLiga - informuje dziennikarka "El Partidazo de COPE", Helena Condis. RFEF wciąż nie zarejestrowało Holendra, ponieważ władze klubu nie doszły do porozumienia z poprzednim trenerem zespołu, Quique Setienem.

Jak donosi "El Partidazo de COPE", władze FC Barcelony wciąż nie doszły do porozumienia z Quique Setienem, ponieważ nie wypłaciły 61-letniemu trenerowi odszkodowania za zerwanie kontraktu. Według mediów Hiszpan żąda, aby klub wypłacił mu kwotę, jaką zarobiłby przez następny rok obowiązującego kontraktu. 

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

Quique Setien sprawia problemy FC Barcelonie. Władze klubu mają coraz mniej czasu

Jak donosi Helena Condis, FC Barcelona w ostatnim czasie musiała uregulować zaległe płatności jeszcze wobec Ernesto Valverde, którego władze klubu zwolniły w grudniu. Do odszkodowania wypłaconego byłemu trenerowi, Katalończycy wpłacili także holenderskiej federacji klauzulę za Ronalda Koemana. Odszkodowanie dla Quique Setiena to kolejny wydatek w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. 

Władze FC Barcelony zerwały umowę z Quique Setienem po przegranej w półfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium 2:8. Początkowo kontrakt 61-letniego Hiszpana obowiązywał do końca czerwca 2021 roku, dlatego szkoleniowiec w ramach odszkodowania złożył żądanie wypłaty za pozostały okres umowy.

Na rozwiązanie problemu władze katalońskiego klubu mają kilkanaście dni, ponieważ FC Barcelona zaczyna nowy sezon w niedzielę, 27 września. Jeżeli do tego czasu władze klubu nie dojdą do porozumienia z byłym szkoleniowcem, Ronald Koeman nie będzie mógł instruować zespołu z ławki rezerwowych - tak wynika  z hiszpańskich przepisów. W 1. kolejce nowego sezonu LaLiga Katalończycy zagrają na własnym stadionie z Villarrealem.

Więcej o: