Były pracownik FC Barcelony skazany na 4 lata za molestowanie seksualne

Były fizjoterapeuta Barcelony, który wykorzystał seksualnie pracownicę klubu w 2016 roku, został skazany na cztery lata więzienia - donosi "Cadena Ser".
Zobacz wideo Setien zwolniony, co z Messim? "Może byłoby lepiej, gdyby ten związek się zakończył"

W 2016 roku jeden z pracowników katalońskiego zespołu Jaume J.Ll. miał wykorzystać seksualnie kobietę, która była wówczas pracownikiem klubu. Kobieta zapadła na chorobę szyjki macicy i zgodnie z zaleceniami lekarzy klubu w grudniu 2016 roku rozpoczęła zabiegi fizjoterapeutyczne. Podczas jednego z nich fizjoterapeuta przekroczył granicę i dotykał kobietę w intymnych miejscach. Klub dowiedział się o tym i postanowił go zwolnić.

Zapadł wyrok w Barcelonie dot. molestowania seksualnego. Pracownik klubu z 30-letnim stażem skazany na 4 lata więzienia

"Cadena Ser" poinformował, że były fizjoterapeuta Barcelony, który pracował w zespole La Liga przez 30 lat (pełnił funkcję koordynatora fizjoterapeutów i był również osteopatą) trafi do więzienia.

Prokurator domagał się, aby mężczyzna został skazany na siedem lat więzienia. W czwartek 10 września zapadł wyrok w tej sprawie. Ostatecznie mężczyzna został skazany na cztery lata więzienia. - Sekcja szósta Trybunału w Barcelonie potępia Jaume J.Ll. jako sprawcę poważnego przestępstwa wykorzystywania seksualnego i pozbawia wolności na karę czterech lat, w porównaniu z siedmioma, których pierwotnie domagała się prokuratura - możemy przeczytać na portalu lavozdegalicia.es.

To jednak nie wszystko, ponieważ oprócz tego dostał zakaz wykonywania zawodu przez dwa lata, a także nie może zbliżać się do ofiary na odległość mniejszą niż jeden km przez dwa lata po odbyciu kary oraz w żaden sposób próbować nawiązać z nią kontakt. Musi także zapłacić pokrzywdzonej kobiecie 10 tys. euro jako formą zadośćuczynienia.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Agora SA