Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media zapowiadały nagły zwrot w sprawie Messiego. Ojciec piłkarza wydał komunikat inny niż przewidywały

- Klauzula 700 milionów euro nie obowiązuje - to najważniejsza informacja, którą przekazuje w oświadczeniu ojciec Lionela Messiego, Jorge w odpowiedzi na komunikat La Liga. W nim prezes rozgrywek, Javier Tebas nie zgadzał się ze stwierdzeniem, że Argentyńczyk nie jest już piłkarzem FC Barcelony.

W ostatnich doniesieniach na temat sprawy ewentualnego odejścia Lionela Messiego z Barcelony pojawiał się wątek pozostania Argentyńczyka w klubie. Spodziewano się, że piłkarz wyda oświadczenie, które będzie mówiło właśnie o kolejnym sezonie, który miałby rozegrać dla hiszpańskiego klubu. W piątek po godzinie 14:00 Jorge Messi, ojciec piłkarza, który zajmuje się sprawami syna, faktycznie wydał nowy komunikat, ale w zupełnie innym tonie. 

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

Jorge Messi do Tebasa: "Klauzula z kontraktu nie obowiązuje"

Jorge Messi odniósł się do oświadczenia, jakie w niedzielę 30 sierpnia wydał prezes La Liga, Javier Tebas. Komunikat mówi, że "umowa Messiego dalej pozostaje w mocy". Kontrakt posiada też możliwość wypowiedzenia przez jedną ze stron. Regulują to jednak specjalne przepisy, a liga nie zamierza wydać nikomu karty pracowniczej piłkarza, dopóki ktoś nie wpłaci klauzuli wynoszącej 700 milionów euro.

Ojciec piłkarza twierdzi, że klauzula nie jest już ważna. - Nie wiemy, które kontrakt analizowały władze, ale w punkcie 8.2.3.6. kontraktu podpisanego pomiędzy klubem a zawodnikiem czytamy: "W przypadku jednostronnej decyzji piłkarza o rozwiązaniu kontraktu z końcem sezonu 2019/2020 i pomimo innych zapisów kontraktowych, które pomijacie, oczywiste jest, że klauzula 700 milionów euro nie obowiązuje".

La Liga twierdzi, że analiza Jorge Messiego jest "daleka od właściwego znaczenia dokumentu"

Messi upiera się, że klauzula pozwalająca mu odejść obowiązywała nie do 10 czerwca, jak twierdzi FC Barcelona, a do końca sierpnia przez wydłużenie sezonu po epidemii koronawirusa. Jorge Messi doczekał się natychmiastowej odpowiedzi od władz La Liga, które w krótkim komunikacie wskazały, że pozostają przy początkowej ocenie kontraktu i sytuacji Messiego, a analiza zawarta w komunikacie ojca zawodnika jest wyjęta z kontekstu dokumentu i daleka od jego właściwego znaczenia. 

Przeczytaj także:

Więcej o: