Nowy klub przygotowuje prezentację Leo Messiego! 5-letni kontrakt, wszystko gotowe

Manchester City ma się przygotowywać do prezentacji Lionela Messiego. Klub poprosił o materiały archiwalne z gry zawodnika Barcelony. Miałby trafić do klubu z Premier League i podpisać kontrakt na pięć lat z opcją odejścia po trzech sezonach, żeby grać w Stanach Zjednoczonych.

Manchester City zaczyna się przygotowywać do ewentualnej prezentacji Lionela Messiego. Klub miał poprosić dużą firmę produkcyjną o przygotowanie materiałów z archiwalnymi nagraniami z grą Argentyńczyka - poinformował dziennikarz Marcelo Bechler. 

Zobacz wideo "Dwie grupy będą lobbowały za starą formułą Ligi Mistrzów"

Manchester City poprosił firmę o materiały z Messim. Przygotowuje się do prezentacji?

Wicemistrzowie Anglii mieliby zaproponować Messiemu pięcioletni kontrakt. Wśród informacji o jego transferze przeważa ta o odejściu z Premier League po trzech latach, żeby grać w klubie New York City FC, który jest częścią City Football Group i występuje w amerykańskiej lidze MLS.

Jak informuje Tancredi Palmeri, dziennikarz beIN Sports, 33-latek może liczyć na kosmiczne pieniądze. Khaldoon Al Mubarak z rodziny królewskiej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który jest właścicielem Manchesteru City oraz New York City FC, planuje mu zaoferować pięcioletnią współpracę, na mocy której Messi zgarnie 500 milionów euro.

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że Manchester City oferował Argentyńczykowi dwuletni lub trzyletni kontrakt, na mocy którego miałby zarabiać 50 mln euro, czyli tyle samo, co w Barcelonie (nie licząc kwoty za podpisanie kontraktu i dodatkowych bonusów). Do tego warunkiem transferu Messiego miała być obecność w klubie Pepa Guardioli.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.