Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Reprezentant Polski zmienia klub! Trzyletni kontrakt podpisany

Damian Kądzior podpisał kontrakt z hiszpańskim SD Eibar! Reprezentant Polski od nowego sezonu będzie występował w Primiera Division.

Damian Kądzior trafił do Dinama Zagrzeb latem 2018 roku, a Górnik Zabrze zarobił na skrzydłowym niespełna pół miliona euro. Po dwóch latach Kądzior ma na koncie 77 występów w chorwackim zespole, 21 goli i 22 asysty, a także dwa mistrzostwa kraju.

Damian Kądzior zmienia klub 

28-latek w to lato zmienił jednak klub i w nadchodzącym sezonie będzie występował w La Lidze. Pomocnik podpisał właśnie trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. Warto zauważyć, że ostatnim polskim piłkarzem z pola, który grał w LaLidze był Grzegorz Krychowiak, który odszedł z Sevilli w 2016 roku. W latach 2016-2018 w Hiszpanii grał również Przemysław Tytoń

Eibar to 14. zespół minionego sezonu ligi hiszpańskim. Największą gwiazdą w zespole José Luisa Mendilibara jest bramkarz Marko Dmitrović, wyceniany niemal na 10 milionów euro. Kądzior będzie prawdopodobnie rywalizował o miejsce w składzie z Pedro Leonem, byłym zawodnikiem Realu Madryt, a także z reprezentantem Japonii - Takashim Inuim.

Przeczytaj także: