Koeman chce zatrzymać czterech piłkarzy w Barcelonie, ale muszą obniżyć pensje

Catalunya Radio poinformowała o czterech zawodnikach, których trener Ronald Koeman chciałby mieć w swoim składzie FC Barcelony i będzie przekonywał ich do pozostania w klubie. Chodzi o Jordiego Albę, Sergio Roberto, Gerarda Pique i Sergio Busquetsa. Piłkarze musieliby także obniżyć wysokość swoich pensji.

Wcześniej mówiło się głównie o samym Gerardzie Pique, którego Koeman o przewidywanej ważnej roli w kolejnym sezonie La Liga informował niedługo po przyjściu do klubu. Hiszpan ma kontrakt do 2022 roku, ale holenderski szkoleniowiec chce, żeby obrońca go przedłużył. 

Zobacz wideo Setien zwolniony, co z Messim? "Może byłoby lepiej, gdyby ten związek się zakończył"

Kto zostanie w Barcelonie? Media podają czterech zawodników, których chce Ronald Koeman

Dziennikarze Catalunya Radio w programie "El Club de Mitjanit" poinformowali o kolejnych trzech zawodnikach, których Koeman widzi w swoim składzie i nakłania do podpisania nowych umów - Jordim Albie (obecny kontrakt do 2024 roku), Sergio Busquetsie (2023) i Sergim Roberto (2022). Wszyscy czterej piłkarze mieliby jednak obniżyć wysokość aktualnych płac w Barcelonie ze względu na trudną sytuację finansową w klubie. 

Więcej od tych czterech graczy zarabiali jedynie Lionel Messi, Luis Suarez i Antoine Griezmann. Wiemy już, że tych dwóch pierwszych najprawdopodobniej zabraknie w drużynie już jesienią. Suareza Koeman informował o braku miejsca w jego drużynie w rozmowie telefonicznej, która miała trwać mniej niż minutę, a Messi we wtorek przekazał Barcelonie, że zamierza skorzystać z klauzuli w kontrakcie, która pozwala mu na jego rozwiązanie. Co ważne, jak podał Alfredo Martinez z radia Onda Cero, decyzja Messiego jest ostateczna i nie zmieni jej nawet ewentualna rezygnacja Josepa Marii Bartomeu z funkcji prezydenta Barcelony.

Przeczytaj także:

Więcej o: