Czołowi piłkarze Barcelony na wylocie z klubu! Koeman stworzył swoją czarną listę

Ronald Koeman ma za zadanie przewietrzanie szatni Barcelony po kompromitującej porażce z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Hiszpańskie media informują, z których zawodników pierwszego składu "Dumy Katalonii" zrezygnował holenderski szkoleniowiec.

Ronald Koeman oficjalnie został ogłoszony nowym trenerem FC Barcelony. W środę klub poinformował, że Holender przejmie tę posadę, zastępując tym samym Quique Setiena zwolnionego po kompromitującej porażce 2:8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jak podkreślał kataloński "Sport", Ronald Koeman otrzymał za zadanie przewietrzenie szatni "Dumy Katalonii". Pieniądze ze sprzedaży kolejnych zawodników mają zostać przeznaczone na pozyskanie czołowego piłkarza jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Zobacz wideo Barcelona weźmie nowego trenera tylko na chwilę? "Straszna sytuacja" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Hiszpański "As" podaje z kolei listę nazwisk zawodników pierwszego składu Barcelony, których w swoim zespole nie widzi Ronald Koeman. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy z klubu odejdą Luis Suarez, Sergio Busquets i Jordi Alba, którzy dostali tym samym zgodę na poszukiwanie nowych klubów, bo ich czas na Camp Nou już się skończył.

Co ciekawe, spokojny o swoje miejsce w składzie może być jeden z filarów defensywy Barcelony, Gerard Pique. Po kompromitującej porażce z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (2:8) Hiszpan deklarował, że jest gotowy do odejścia z klubu, jeśli tylko tak zdecydują władze drużyny. Koeman zdecydował się jednak budować swoją drużynę z 33-letnim defensorem w składzie.

Przeczytaj także:

Więcej o: