Leo Messi przerwał wakacje i wrócił do Barcelony! Ważą się losy piłkarza

Leo Messi na prośbę prezesa Josepa Bartomeu przerwał wakacje i wrócił do Barcelony, by w czwartek porozmawiać z nowym trenerem Ronaldem Koemanem - informuje argentyński kanał sportowy TyC Sports.

FC Barcelona właśnie zaczyna przebudowę po nieudanym sezonie. Pierwszym od 2007/08, który zakończyła bez żadnego trofeum. Zagraniczne media już spekulują, że najważniejszym zadaniem dla nowego trenera i pionu sportowego będzie nie tylko przebudowa drużyny (ściągnięcie do klubu gwiazd pokroju Neymara), lecz także przekonanie Leo Messiego, by został dłużej na Camp Nou - przedłużył kontrakt z klubem, który wygasa latem przyszłego roku.

Zobacz wideo Lionel Messi ma dość! "Nie chce być workiem treningowym"

Messi przerywa wakacje i wraca do Barcelony

Zdaniem argentyńskiej telewizji sportowej TyC Sports Messi właśnie postanowił przerwać wakacje i wrócić do Barcelony, by w czwartek porozmawiać z nowym trenerem Ronaldem Koemanem. Nie tylko o swojej przyszłości, lecz także o planach klubu. A zrobił to na prośbę Josepa Bartomeu, prezesa FC Barcelony.

Tematów do omówienia jest wiele, a te są jeszcze podsycane przez media. Niedawno madrycki "AS" napisał, że są dwa kluby, które są gotowe rozpocząć negocjacje w sprawie transferu Messiego. Jeden z nich to Manchester City, gdzie Argentyńczyk spotkałby się ze swoim byłym trenerem Pepem Guardiolą. A drugi to Inter Mediolan, gdzie plotki podsycił ojciec Messiego, który kupił apartament w pobliżu siedziby klubu.

Co dalej z Messim?

- Rozmawiałem z Jorge Messim [ojciec Messiego]. Powiedział mi to, co wszyscy wiemy, czyli że jego syn jest mocno rozczarowany tym sezonem. To jest zrozumiałe, bo wszyscy jesteśmy rozczarowani. Musimy teraz oczyścić głowy i zacząć nowy sezon z pełną mocą - powiedział Bartomeu cytowany przez TyC Sports.

O przyszłość Messiego zapytany też już został Koeman: "Nie wiem, czy muszę przekonywać Messiego, by z nami został. Wiem, że jest najlepszy na świecie i takich piłkarzy zawsze chcesz mieć w swojej drużynie. Nie chcesz, by grali przeciwko tobie, dlatego mam nadzieję, że Messi z nami zostanie, bo to piłkarz, który sam potrafi wygrywać mecze".

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: