Kolejne przypadki koronawirusa w lidze hiszpańskiej. Klub informuje o sześciu zakażonych

Athletic Bilbao poinformował, że testy na koronawirusa w zespole dały sześć pozytywnych wyników. Nie informuje, o których piłkarzy chodzi, ale niektórzy z nich robią to sami.

"Witam wszystkich. Dziś mój wynik testu PCR był pozytywny. Nie mam żadnych objawów i na szczęście czuję się dobrze. Dopóki nie pokonam wirusa, muszę pozostać w domu, w izolacji. Ale już nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do kolegów z drużyny, pozdrowienia" - taką wiadomość w mediach społecznościowych zmieścił Inaki Williams, a jego śladem poszło jeszcze trzech innych piłkarzy: Unai Lopez, Oihan Sancet i Gaizka Larrazabal, którzy też poinformowali, że czują się dobrze.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

"Przypadki zostały zgłoszone właściwym organom"

Łącznie zakażonych koronawirusem w Athletiku jest sześć osób, o czym poinformował klub w oficjalnym komunikacie, gdzie żadne nazwiska jednak nie padły. "Przypadki zostały zgłoszone właściwym organom, w przyszłym tygodniu testy PCR zostaną powtórzone" - napisał klub, który poinformował też, że reszta zawodników, która w czwartek po południu wróciła do treningów, w piątek też przejdzie kolejne testy.

Hiszpańskie kluby dopiero zaczynają przygotowania do nowego sezonu, który ruszy 12 września. Athletic to niejedyny hiszpański klub, w którym wykryto przypadki zakażeń, bo z koronawirusem zmagają się m.in. też w Valencii, Atletico czy Barcelonie.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: