Piłkarz Barcelony zakażony koronawirusem. Klub podał informację

FC Barcelona poinformowała o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego ze swoich piłkarzy. Chodzi o jednego z dziewięciu zawodników, którzy przygotowują się w Hiszpanii na start nowego sezonu. Klub potwierdził, że zakażony nie miał kontaktu z resztą drużyny.

Klub podał informację o zakażeniu koronawirusem jednego z zawodników, którzy zostali w Barcelonie, gdy pierwszy zespół pojechał do Lizbony na turniej finałowy Ligi Mistrzów. W Hiszpanii trenują Pedri, Trincao, Matheus Fernandes, Todibo, Wague, Carles Alena, Rafinha, Miranda i Oriol Busquets. 

Zobacz wideo Pirlo zastąpił Sarriego w Juventusie. "Żyją nadzieją, że będą mieli swojego Guardiolę"

Piłkarz Barcelony zakażony koronawirusem

W komunikacie władze Barcelony potwierdziły także, że zawodnik nie miał kontaktu z żadnym z zawodników ani członków sztabu, którzy polecieli do Lizbony. Reszta osób związanych z klubem, które mogły mieć z nim kontakt, przejdzie serię testów. Zakażony piłkarz czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. 

Pozostali zawodnicy zostali przebadani przed środowym treningiem, klub czeka na wyniki ich testów. Na jutro zaplanowano kolejny trening - w przypadku braku pozytywnych wyników po południu wrócą do ćwiczeń przygotowujących ich przed kolejnym sezonem La Liga. Mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Barceloną a Bayernem zaplanowano na piątek o godzinie 21:00. 

Przeczytaj także:

Więcej o: