Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gareth Bale bardzo szczerze o zachowaniu kibiców Realu Madryt. "To niebywałe"

- Gdy nie grałem dobrze, to zaczynali na mnie gwizdać. Miałem tak kilka razy. To niebywałe - powiedział Gareth Bale, odnosząc się do krytyki ze strony kibiców Realu Madryt.

Od zeszłego lata zdaje się oczywiste, że Gareth Bale jest w Madrycie zawodnikiem niechcianym. Zinedine Zidane przed sezonem 2019/2020 doradzał zawodnikowi odejście, ale do stolicy nie napłynęła satysfakcjonująca klub oferta. Na stole była jedynie propozycja z Chin, która ostatecznie została odrzucona. Łącznie we wszystkich rozgrywkach Bale rozegrał w minionym sezonie 20 meczów, w których zdobył zaledwie 3 bramki, z czego jedną w starciu z trzecioligowym Unionistas CF. I choć Walijczyk miał udział w czterech zdobytych pucharach Ligi Mistrzów, to fani nie darzą go zbyt wielkim szacunkiem.

Zobacz wideo Serie A. Asysta Filipa Jagiełły [ELEVEN SPORTS]

Piłkarz wielokrotnie irytował swoimi nieustannymi kłopotami ze zdrowiem, a także kwestią podejścia do treningów. Zarzuca mu się, że więcej myśli o golfie niż o piłce. Bale w programie "The Erik Anders Lang Show" zdradził kulisy jego trudnych relacji z fanami Królewskich.

- Grając w Realu odczuwasz wielką presję. Szczególnie, że na stadionie zasiada 80 000 ludzi. Potrafili mnie zaskoczyć. Gdy nie grałem dobrze, to zaczynali na mnie gwizdać. Miałem tak kilka razy. To niebywałe. Nie umiem tego pojąć, dlaczego tak robią. Myślałem, że twoi fani powinni ciebie wspierać, jeśli nie grasz dobrze i dodać ci otuchy. Bo jeśli ty grasz dobrze, to oni są szczęśliwi. Kibice Realu robią coś naprawdę dziwnego - stwierdził Bale.

Dlaczego Bale nie chce odejść z Realu?

Głównym powodem, dla którego mimo braku gry Bale chce zostać w Realu, są pieniądze. Według hiszpańskich mediów atakujący zarabia około 15 milionów euro rocznie, co jest jedną z najwyższych pensji w klubie. W Europie, biorąc pod uwagę słabą dyspozycję piłkarza od dwóch lat, żaden klub nie zaproponuje mu podobnej kwoty, stąd Bale, który w listopadzie skończy 32 lata, nie ma nic przeciwko, by wypełnić swoją umowę z Realem do końca - ta wygasa dopiero w czerwcu 2022 roku.