Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelony nie stać na główny cel transferowy. Klub zmuszony jest sprzedać piłkarzy

FC Barcelona nie jest w stanie dopiąć transferu Lautaro Martineza. Jak informują hiszpańskie media, władzom wicemistrza Hiszpanii brakuje funduszy. Klub zmuszony będzie do sprzedaży zawodników.

Według informacji opublikowanych przez "La Vanguardia" prezydent klubu, Josep Bartomeu wstrzymał działania mające na celu sprowadzenie napastnika Interu Mediolan, Lautaro Martineza. Hiszpański dziennik dodaje, że władze FC Barcelony nie zamierzają zrezygnować z kupna Argentyńczyka. Temat transferu powróci, gdy klub pozbędzie się niechcianych piłkarzy. 

Zobacz wideo Barcelona cierpi pod wodzą Setiena. "Traktuje piłkarzy jak idoli"

FC Barcelona potrzebuje pieniędzy na Lautaro Martineza. Władze klubu rozważają sprzedaż zawodników

Medialne spekulacje na temat transferu Lautaro Martineza do FC Barcelony pojawiają się od kilku miesięcy. O zdanie w sprawie sprowadzenia napastnika Interu Mediolan zapytano kilka tygodni temu kapitana hiszpańskiego zespołu, Leo Messiego, który uznał 22-latka za kluczowy ruch w okienku transferowym.

Na liście niechcianych zawodników, których FC Barcelona chce się pozbyć, jest m.in. Ousmane Dembele, który zmaga się z wieloma kontuzjami. Dodatkowo media w donoszą o zainteresowaniu klubów Philippe Coutinho, za którego Arsenal zaproponował 50 mln euro oraz Matteo Guendouziego.

Kilka dni temu "Mundo Deportivo" powołując się na słowa Josepa Bartomeu, poinformowało, że FC Barcelona od początku marca naliczyła niemal 200 mln strat. Prezydent klubu przyznał, że pod koniec sezonu 2020/2021 spodziewano się 1,1 mld obrotów, obecnie władze spodziewają się 30 proc. mniej. Zdaniem Bartomeu FC Barcelona jest najbardziej dotkniętym kryzysem finansowym klubem w Europie.