Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec szans na awans! Liga odwołała mecz. 28 przypadków koronawirusa w drużynie

Fuenlabrada nie zagra spotkania ostatniej kolejki La Liga 2 z Deportivo La Coruna. Decyzję podjęły władze ligi po tym, jak w klubie wykryto 28 przypadków koronawirusa wśród zawodników i sztabu. Tym samym Fuenlabrada traci szansę na zajęcie miejsca premiowanego barażami o La Liga. Klub ostatecznie zajął ósme miejsce w tabeli.

Odwołane spotkanie Fuenlabrady z Deportivo La Coruna nie dojdzie do skutku. Sprawa meczu w ostatniej kolejce La Liga 2, które przesądziło o spadku Deportivo do rozgrywek Segunda Division B, była w ostatnich dniach wielokrotnie opisywana przez hiszpańskie media. Wygląda na to, że wreszcie została ostatecznie rozstrzygnięta. Fuenlabrada odmówiła gry w meczu ze względu na 28 przypadków koronawirusa, które wykryto wśród zawodników i członków klubu, a władze hiszpańskiej ligi zatwierdziły, że mecz nie zostanie już rozegrany. 

Zobacz wideo Serie A. Genoa - Inter 0:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Miał być dreszczowiec, a był horror Fuenlabrady. 28 przypadków koronawirusa w drużynie

- To miał być dreszczowiec: mecz ostatniej kolejki drugiej ligi, w którym Deportivo La Coruna, niedawny gigant hiszpańskiej piłki, miało się ratować przed spadkiem, a CF Fuenlabrada walczyć o miejsce w barażach o awans do La Liga. Ale jest dramat psychologiczny przechodzący w horror: mecz został w poniedziałek odwołany 45 minut przed rozpoczęciem po wykryciu sześciu zakażeń w drużynie gości, od tamtego momentu atmosfera gęstnieje. Drużyna z Fuenlabrady siedzi zamknięta w luksusowym hotelu Finisterre w La Coruni, a jej sytuacja pogarsza się z dnia na dzień - pisał o sytuacji Fuenlabrady i Deportivo La Coruna dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski.

Dramat Deportivo La Coruna. Od szczytu La Liga do trzeciego poziomu rozgrywkowego

Deportivo La Coruna na początku XXI wieku było jednym z czołowych hiszpańskich klubów. W 2000 roku sięgnęli po tytuł mistrzów Hiszpanii, w kolejnych czterech sezonach nie spadając z podium krajowych rozgrywek. W 2004 roku odpadli dopiero w półfinale Ligi Mistrzów, przegrywając dwumecz z FC Porto 0-1. Potem jednak nastał poważny kryzys w klubie, który trzykrotnie w ostatnim dziesięcioleciu spadał z La Ligi, a teraz po raz pierwszy od 29 lat zagra dopiero na trzecim poziomie rozgrywkowym. 

Fuenlabrada nie zagra w barażach o La Liga

W wyniku tej decyzji Fuenlabrada nie może także wziąć udziału w barażach o awans do La Liga. Przez odwołanie spotkania z Deportivo stracili szansę na zajęcie szóstej pozycji w ligowej tabeli i zajmą w niej ósme miejsce. Dzięki temu w roli szóstej drużyny rozgrywek zagra w nich Elche. Fuenlabrada opublikowała własne oświadczenie w sprawie meczu z Deportivo. - "Nie 'poddajemy się', a po prostu nie jesteśmy w stanie rozegrać tego spotkania ze względu na sytuację epidemiologiczną w drużynie. Oczekujemy decyzji innych organizacji niż władze La Liga, jak komitet hiszpańskiego związku piłkarskiego i liczymy, że będziemy mogli jeszcze wywalczyć miejsce w barażach" - napisali w komunikacie opublikowanym przed decyzją władz rozgrywek. 

Pierwsze mecze barażowe par Real Zaragoza - Elche i Almeria - Girona zostały zaplanowane w dniach 30 lipca - 2 sierpnia. Kwestia awansu pomiędzy zwycięzcami obu dwumeczów rozstrzygnie się w dwóch spotkaniach o awans, które zaplanowano na dni 5-8 sierpnia. 

Przeczytaj także: