Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Toni Kroos tłumaczy sytuację Garetha Bale'a. "Jest wściekły"

- Sytuacja Garetha Bale'a jest niezadowalająca dla wszystkich - mówi jego kolega z drużyny Toni Kroos, którego cytuje goal.com.

Trzy gole, dwie asysty i tylko 1260 minut na boisku. Real Madryt zdobył w tym sezonie mistrzostwo Hiszpanii, ale udział Garetha Bale w tym sukcesie był minimalny. Choć Walijczyk całkowicie stracił zaufanie Zinedine'a Zidane'a, to latem, wbrew oczekiwaniom działaczy ze stolicy Hiszpanii, nie zamierza zmieniać klubu.

Zobacz wideo Napoli wygrywa kolejny mecz. Asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

- Sytuacja Garetha Bale'a jest niezadowalająca dla wszystkich. Na pewno nie został sprowadzony po to, aby grał tak mało, jak w tym sezonie - twierdzi Toni Kroos, którego cytuje goal.com. - Myślę, że chciał wyjechać zeszłego lata. Klub najpierw się na to zgodził, a później zmienił zdanie. Być może nadal jest na to trochę wściekły. Na pewno to trudny temat, ale nie wpływa na atmosferę w drużynie. Tutaj wszystko jest w porządku. Znam Garetha od sześciu lat. Sporo razem przeszliśmy i wygraliśmy - dodał niemiecki pomocnik.

Dlaczego Bale nie chce odejść z Realu?

Głównym powodem, dla którego mimo braku gry Bale chce zostać w Realu, są pieniądze. Według hiszpańskich mediów zarabia około 15 milionów euro rocznie, co jest jedną z najwyższych pensji w zespole. W Europie, biorąc pod uwagę słabą dyspozycję piłkarza od dwóch lat, żaden klub nie zaproponuje mu podobnej kwoty. Dlatego Bale, który w listopadzie skończy 32 lata, nie ma nic przeciwko, by wypełnić swoją umowę z Realem do końca - ta wygasa dopiero w czerwcu 2022 roku.

Przeczytaj też: