Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Deportivo walczy o przetrwanie! "Totalne fałszerstwo. Trzeba powtórzyć mecze"

Deportivo La Coruna, klub, który w 2000 roku został mistrzem Hiszpanii, a w 2004 roku odpadł w półfinale Ligi Mistrzów, spadł z Segunda Division (drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii). Prezydent klubu uważa, że jego zespół został skrzywdzony. - To totalne fałszerstwo. Ostatnia kolejka musi zostać powtórzona - przekonuje Fernando Vidal.

Deportivo La Coruna na początku XXI wieku było jednym z czołowych klubów hiszpańskich. W 2000 roku sięgnęli po tytuł mistrzów Hiszpanii, w kolejnych czterech sezonach nie spadając z podium krajowych rozgrywek. W 2004 roku odpadli dopiero w półfinale Ligi Mistrzów, przegrywając dwumecz z FC Porto 0-1. Potem jednak nastał poważny kryzys w klubie, który trzykrotnie w ostatnim dziesięcioleciu spadał z La Ligi. W ostatni poniedziałek klub spadł jeszcze niżej - do trzeciej ligi hiszpańskiej. 

Zobacz wideo Piłkarz Legii odpowiada hejterom. "Jeden słaby mecz i jesteś nieudacznikiem"

Prezes Deportivo mówi o fałszerstwie

W ostatniej kolejce Deportivo nie zagrało swojego meczu z powodu potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w zespole rywali. Spotkanie z Fuenlabradą zostało przełożone. Mimo to wiadomo już, że drużyna z La Coruny nie utrzyma się na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy. Prezydent klubu nie może się z tym pogodzić. Nie uważa swojej drużyny za spadkowicza. - To totalne fałszestwo - przekonuje. Jego zdaniem ostatnia kolejka drugiej ligi hiszpańskiej została wypaczona.

Vidal uważa, że przekładanie spotkań może następować w całym sezonie, ale nie w ostatniej kolejce. - Nie można tego zrobić w tym momencie. Mecze finałowej kolejki muszą być rozgrywane w tym samym czasie. Naruszono zasadę równości. Rywalizacja została sfałszowana - dodał. Prezydent żąda powtórzenia wszystkich spotkań ostatniej kolejki LaLiga 2. Z 22-osobowej ligi spadły cztery zespoły, w tym Deportivo, które zajęło 20. miejsce. Ekipa z La Coruny traci trzy punkty do bezpiecznego 18. miejsca, które zajmuje Ponferradina, która ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:0 i 1:2).

Ostatnia kolejka LaLiga 2 będzie powtórzona?

Vidal twierdzi, że nie tylko Deportivo będzie się odwoływać. Również Numancia, która jest kolejnym ze spadkowiczów oraz siódme Rayo Vallecano. Fuenlabrada zajmuje ósme miejsce w lidze i w razie wygranej nad Deportivo awansuje do baraży o hiszpańską ekstraklasę (pozycje trzy - sześć). - Zrobimy wspólny front walki o czystość w piłce nożnej - powiedział szef galicyjskiego klubu. Dodał, że nawet jeśli Deportivo spadnie do trzeciej ligi, klub nie upadnie. - Mamy wsparcie fanów i naszego partnera finansowego. Deportivo nie zniknie w żadnych okolicznościach - zakończył.

Przeczytaj też:

Więcej o: