Messi rozmawiał z Setienem. Posada trenera Barcelony na razie uratowana?

FC Barcelona nie obroniła mistrzostwa Hiszpanii. W zaciszu klubowych gabinetów, po wpadce z Osasuną (1:2) odbyło się kluczowe spotkanie Quique Setiena z Leo Messim, które dało pozytywny impuls w meczu z Deportivo Alaves, wygranym przez kataloński zespół aż 5:0. Tak samo ma być w Lidze Mistrzów. - Rozmowa dała podstawy do zmiany i to jest najważniejsze - stwierdził Setien.

Na Barcelonę spadła ogromna fala krytyki, z powodu stylu, w jaki przegrała tytuł mistrza Hiszpanii. Zespół Quique Setiena wznawiał rozgrywki z przewagą dwóch punktów nad Realem Madryt, by ostatecznie stracić pięć "oczek" do nowych mistrzów Hiszpanii. Kataloński "Sport" podsumował drużynę Setiena jako najgorszą od czasów ostatniego sezonu z Frankiem Rijkaardem na ławce trenerskiej, czyli sezonu 2007/2008.

Zobacz wideo Lionel Messi ma dość! "Nie chce być workiem treningowym"

Setien spotkał się z Messim. "Wszystko zaczyna się od zera"

W ostatnich tygodniach w mediach hiszpańskich spekulowano, że Setien może nawet nie dokończyć sezonu na ławce FC Barcelony. "Mundo Deportivo" ostatnio podawało, że przed spotkaniem z Deportivo Alaves Leo Messi odbył długą rozmowę z trenerem Quique Setienem. Obaj mieli dyskutować o przyszłości zespołu. O rozmowę miał poprosić sam Setien, będąc świadomym, że Argentyńczykowi nie odpowiadają metody pracy Hiszpana.

- Potrzebujemy trochę powietrza. Ta przerwa będzie dla nas dobra. Trzeba oczyścić głowę, zapomnieć o wszystkim, co się wydarzyło. Było bardzo źle, od stycznia do teraz. Musimy pomyśleć o tym, czym jest Liga Mistrzów. Wszystko zaczyna się od początku, czyli cztery mecze, dzięki którym każdy z nas może wygrać trofeum - powiedział Messi po przegranym meczu z Osasuną.

Wiele wskazuje na to, że kolejna rozmowa Messiego z Setienem przyniosła wymierną korzyść. FC Barcelona godnie zakończyła rozgrywki La Liga w sezonie 2019/20, wygrywając aż 5:0 z Alaves na wyjeździe, a "Mundo Deportivo" twierdzi, że hiszpański szkoleniowiec dzięki efektownej wygranej na razie nie zostanie zwolniony i ma być trenerem Blaugrany przynajmniej do zakończenia rozgrywek Ligi Mistrzów.

- Powiedzieliśmy wszystko, co trzeba było wyjaśnić. Nie pozostaje nic więcej do omówienia, ale pokazanie, że rozmowa dała podstawy do zmiany i to jest najważniejsze. Zespół zareagował inaczej, z odpowiednim nastawianiem i zaangażowaniem - powiedział Setien, cytowany przez"MD".

Już 8 sierpnia "FC Barcelona zagra na własnym stadionie rewanżowe spotkanie z Napoli. W pierwszym meczu we Włoszech padł remis 1:1.

Przeczytaj także:

Więcej o: