Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katastrofa słynnego hiszpańskiego klubu. Spadli do trzeciej ligi! Były półfinalista LM

Deportivo La Coruna, klub, który w 2000 roku został mistrzem Hiszpanii, a w 2004 roku odpadł w półfinale Ligi Mistrzów, spadł z Segunda Division (drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii). Tak nisko nie grali od sezonu 1980/1981, gdy wywalczyli awans z Segunda Division B.

Deportivo La Coruna na początku XXI wieku było jednym z czołowych klubów hiszpańskich. W 2000 roku sięgnęli po tytuł mistrzów Hiszpanii, w kolejnych czterech sezonach nie spadając z podium krajowych rozgrywek. W 2004 roku odpadli dopiero w półfinale Ligi Mistrzów, przegrywając dwumecz z FC Porto 0-1. Potem jednak nastał poważny kryzys w klubie, który trzykrotnie w ostatnim dziesięcioleciu spadał z La Ligi.

Zobacz wideo Roma - Inter 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Teraz sytuacja stała się jeszcze gorsza. Deportivo spadło Segunda Division do Segunda Division B, czyli na 3. poziom rozgrywkowy w Hiszpanii. Tak nisko nie grali sezonu 1980/1981. Do końca rozgrywek został im jeszcze jeden mecz, po tym, gdy z powodu potwierdzonych przypadków zakażenia w zespole rywali, przełożono ostatnie spotkanie sezonu z Fuenlabradą.

Oprócz Deportivo z Segunda Division spadły także Numancia, Extremadura i Racing Santander, z kolei do La Liga awansowały Huesca i Cadis. Nadal nie znamy wszystkich zespołów, które zagrają w barażach o awans do La Ligi. Pewne swojego miejsca w nich są Zaragoza, Almeria i Girona. Fuenlabrada ma jeszcze szanse wyrzucić z nich Elche, jeśli wygra z Deportivo w ostatnim meczu.

Przeczytaj także: