Niespodziewany kandydat na stanowisko trenera Barcelony. Zaproponował go słynny agent

Laurent Blanc miał zostać zaproponowany na stanowisko trenera FC Barcelony. Francuz od niedawna współpracuje z Jorge Mendesem, którego kontakty w klubie mogą pomóc byłemu mistrzowi świata.

Przyszłość Quique Setiena w Barcelonie pozostaje bardzo niepewna po tym, jak prowadzona przez niego drużyna w bardzo słabym stylu przegrała walkę o mistrzostwo Hiszpanii. Chociaż, jak informuje "Mundo Deportivo", klub nie rozpoczął jeszcze rozmów z następcą Setiena, to mało prawdopodobne jest, by trener poprowadził Barcelonę w kolejnych rozgrywkach. Nie wiadomo w ogóle, czy Setien będzie jeszcze trenerem zespołu podczas sierpniowego meczu z Napoli w Lidze Mistrzów.

"Mundo Deportivo" informuje też, że w tym momencie najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Setiena jest obecny szkoleniowiec rezerw Barcelony, czyli Garcia Pimienta. Według dziennika nie ma wielu chętnych do pracy na Camp Nou głównie z uwagi na wybory prezydenta klubu, które odbędą się w przyszłym roku. Ewentualna zmiana na tej posadzie może oznaczać zmiany w polityce prowadzenia klubu.

"Mundo Deportivo" informuje jednak, że Barcelonie zaproponowany został Laurent Blanc. Mistrz świata z 1998 roku zostaje bez pracy od czterech lat, czyli od momentu, w którym rozstał się z PSG. Były obrońca, który w sezonie 1996/97 grał w Barcelonie, wcześniej prowadził też Bordeaux i reprezentację Francji.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Interwencja Wojciecha Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Od niedawna agentem Blanca jest słynny Jorge Mendes. Portugalczyk ma bardzo dobre kontakty w Barcelonie dlatego, zdaniem "Mundo Deportivo", Blanc może okazać się bardzo poważnym kandydatem do objęcia posady po Setienie.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: