Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real Madryt ma dość! Chcą rozwiązać kontrakt z Garethem Balem. Obliczyli koszt

Real Madryt może spłacić kontrakt Garetha Bale'a z góry, by pozbyć się go już w letnim oknie transferowym - informuje portal abc.es. Władze "Królewskich" mają dość Walijczyka.

Już w czwartek Real Madryt może zagwarantować sobie zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Jednak równie dużo, jak o szansach "Królewskich" na tytuł, mówi się o przyszłości Garetha Bale'a. Przyszłości, a także skandalicznych zachowaniach piłkarza. Walijczyk powoli kończy swoją przygodę z "Królewskimi" i coraz częściej daje do zrozumienia, że skoro nikt nie wystawia go w pierwszym składzie, to on pokaże, że nie zależy mu na klubie. Podczas meczu z Deportivo Alaves Bale udawał na ławce rezerwowych, że śpi. Zaciągnął sobie maseczkę na twarz i się po prostu położył.

W poniedziałek poszedł jednak o krok dalej - kamery nagrały kolejny żart 30-latka, który tym razem bawił się lornetką... zrobioną z papieru toaletowego.

Władze Realu mają dość. Chcą jak najszybciej pozbyć się Bale'a

Po tym zachowaniu Bale'a władze Realu powiedziały "dość". Jak informuje "The Sun", w ciągu kilkunastu najbliższych dni Walijczyk odejdzie z madryckiego klubu. Nawet, jeśli nie znajdzie się chętny na jego wykupienie. Władze Realu chcą jak najszybciej pozbyć się 30-latka i rozważają spłacenie całości jego kontraktu z góry. 

A takie coś będzie ich kosztować 15 mln euro. Kontrakt Bale'a obowiązuje do czerwca 2022 roku - klub w przypadku przedwczesnego rozwiązania umowy musiałby mu więc wypłacić roczną pensję, która wynosi właśnie wspomniane 15 mln. Biorąc jednak pod uwagę szkody wizerunkowe wyrządzane przez Bale'a, Real nie będzie miał problemu z zapłaceniem takiej kwoty. 

Bale w tym sezonie wystąpił w zaledwie 16 meczach ligowych. Strzelił w nich dwa gole i zaliczył dwie asysty.

Przeczytaj także: