Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Młody talent nie wytrzymał. Na Instagramie ujawnił transfer do FC Barcelony

19-letni Gustavo Maia zostanie nowym zawodnikiem FC Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii za brazylijski talent zapłacą zaledwie 4,5 mln euro. Klub co prawda jeszcze nie potwierdził transakcji, ale sam piłkarz pochwalił się już zmianą zespołu na Instagramie.

Przerwa w rozgrywkach spowodowana pandemią koronawirusa sprawiła, że nawet największe kluby na świecie muszą bardzo ostrożnie działać na rynku transferowym. Tego lata prawdopodobnie nie zobaczymy zbyt wielu transakcji za ogromne pieniądze, jak miało to miejsce w ostatnich latach. Nie oznacza to jednak, że potęgi klubowej piłki nożnej nie będą wzmacniać się w ogóle.

Zobacz wideo Napoli - Milan 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

FC Barcelona dopina kolejny transfer

Widać to doskonale na przykładzie FC Barcelony. Katalończycy kilka dni temu zagwarantowali sobie sprowadzenie Miralema Pjanicica z Juventusu. Na nim akurat jednak w pewnym sensie zarobili. Bośniak kosztował bowiem 60 mln euro. Czyli 12 mln mniej, niż Juventus zapłacił Barcelonie za Arthura.

12 mln zysku Katalończycy zamierzają więc także zainwestować. Dziennikarze ESPN poinformowali, że część tej kwoty hiszpański klub przeznaczy na sprowadzenie Gustavo Mai. Piłkarz Sao Paulo jest uważany za jeden z największych talentów ligi brazylijskiej. W normalnych okolicznościach kosztowałby zapewne przynajmniej kilkanaście milionów. Teraz, gdy Sao Paulo także potrzebuje gotówki przez pandemię, 19-latek będzie kosztował zaledwie 4,5 mln euro.

Oficjalnego potwierdzenia żaden z klubów jeszcze co prawda nie opublikował, ale sam piłkarz nie mógł doczekać się ogłoszenia jego przejścia do Barcelony, więc sam opublikował na Instagramie grafikę w jej barwach, a także zdjęcie z podpisania kontraktu.

Gustavo Maia piłkarzem FC BarcelonyGustavo Maia piłkarzem FC Barcelony Instagram / gustavomaia011

Maia jest wychowankiem klubu z Sao Paulo. W jego seniorskiej kadrze nie zdążył jednak zadebiutować. Z powodzeniem grał natomiast na różnych szczeblach juniorskich, gdzie zdobył kilka trofeów i strzelił kilkadziesiąt goli. Szefowie Sao Paulo zapewnili sobie 30 proc. zysku z ewentualnego kolejnego transferu Mai.

Przeczytaj także: