Męczarnie Barcelony. Zespół Setiena ma jeszcze szansę na obronę tytułu

FC Barcelona po bardzo słabym spotkaniu wygrała z trudem na wyjeździe z Realem Valladolid 1:0. Zespół Quique Setiena zachował minimalną szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. Obecnie Katalończycy mają jeden punkt straty do Realu Madryt, który swój mecz 36. kolejki La Liga zagra dopiero w poniedziałek z Granadą (g. 22:00).

W pierwszej połowie FC Barcelona miała przewagę nad Realem Valladolid i udokumentowała ją bramką dość szybko, bo już w 15. minucie. Leo Messi posłał kapitalne prostopadłe podanie do Arturo Vidala, a Chilijczyk wpadł w pole karne i strzałem z ostrego kąta na długi słupek zaskoczył Masipa. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka, zanim wpadła do siatki. Dla Messiego była to już 20. asysta w tym sezonie ligowym!

Słaby mecz Barcelony. Gol Vidala i parady Ter Stegena uratowały mistrza Hiszpanii

W drugiej połowie Barca z każdą minutą prezentowała się coraz gorzej, ale miała w bramce Marca-Andre ter Stegena, który popisywał się znakomitymi paradami. W sumie niemiecki golkiper musiał interweniować aż cztery razy. Bardzo słabe spotkanie zagrali Antoine Griezmann i jego zmiennik Luis Suarez. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale ostatecznie mistrz Hiszpanii z wielkim trudem wywalczył trzy punkty.

FC Barcelona po rozegraniu 36 kolejek ma na koncie 79 punktów i jest druga Traci jeden punkt do Realu Madryt, który dopiero w poniedziałek zagra swój mecz w tej serii gier z Granada na wyjeździe.