Nietypowe wydarzenie podczas meczu Realu Madryt. Fantastyczna passa drużyny Zidana trwa

Real Madryt w meczu 35. kolejki LaLiga pokonał na własnym boisku Alaves (2:0). Piłkarze Zinedine'a Zidane'a odnieśli tym samym ósme zwycięstwo z rzędu w lidze. W trakcie spotkania doszło do nietypowej sytuacji - kontuzji nabawił się bowiem sędzia główny.

Była 25. minuta spotkania. Lucas Perez biegł w kierunku bramki rywali, ale nie zauważył... sędziego. Napastnik Deportivo Alaves wpadł z impetem na Jesusa Gila Manzano, który upadł na murawę. Przy arbitrze błyskawicznie pojawili się lekarze, którzy stwierdzili uszkodzenie kostki.

Uraz okazał się na tyle poważny, że Manzano nie był w stanie prowadzić spotkania do końca (zdołał przebywać na boisku jedynie do końca pierwszej połowy). Po zmianie stron zastąpił go sędzia techniczny, zaliczając tym samym debiut w LaLiga w roli sędziego głównego.

Real Madryt kontynuuje świetną passę

Zmiana arbitra nie wpłynęła jednak znacząco na przebieg spotkania i nie wybiła z rytmu gospodarzy, którzy od początku meczu przeważali. Pierwszą bramkę zdobyli już bowiem w 11. minucie, kiedy rzut karny na gola zamienił Karim Benzema. Francuz w 5. minucie drugiej połowy do bramki dołożył asystę, dogrywając do Marco Asensio, który pokonał Roberto Jimeneza i - jak się później okazało - ustalił tym samym wynik spotkania.

Dla Realu Madryt piątkowa wygrana była już ósmą z rzędu. Obecnie "Królewscy mają" 4 pkt. przewagi nad drugą FC Barceloną, która swój mecz 35. kolejki rozegra w sobotę. O godz. 19:30 zmierzy się z Realem Valladolid.