Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dosadne słowa legendy Romy w obronie Messiego. "Oni nawet nie mają jaj"

Daniele De Rossi, legenda AS Romy, stanął w obronie Leo Messiego, który w ostatnich tygodniach jest mocno krytykowany przez kibiców, a dodatkowo obwinia się go za całe zło, które ma miejsce w zespole Barcelony. - Jak można być przeciwko Messiemu, kiedy on posiada tak wielkie jaja? Są ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć w jego stronę coś negatywnego, siedząc tylko przed ekranem komputera - powiedział były włoski pomocnik.

Były włoski piłkarz nie rozumie, jak fani mogą krytykować kapitana FC Barcelony po jego imponującej kolekcji tytułów i ogromnej liczbie nagród indywidualnych. Leo Messi nigdy nie wygrał z reprezentacją Argentyny mistrzostwa świata, ale na każdym wielkim turnieju był liderem zespołu, prowadząc go m.in. do finału MŚ 2014 i trzeciego miejsca w ostatnim Copa America w 2019 roku.

Zobacz wideo Lionel Messi ma dość! "Nie chce być workiem treningowym"

Daniele De Rossi broni Messiego: Oni nawet nie mają jaj

Kibice zarzucają gwieździe Barcelony, że jest "osobą bez duszy i z małym rozmachem". Dla Daniele De Rossiego, legendy AS Romy, takie słowa są wręcz nie do pomyślenia. Były włoski pomocnik uważa, że krytyka, która spada na Messiego, jest całkowicie niesprawiedliwa.

- Jak można być przeciwko Messiemu, kiedy on posiada tak wielkie jaja? Są ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć w jego stronę coś negatywnego, siedząc tylko przed ekranem komputera. I nawet nie mają jaj, aby poprosić żonę o pilota do TV i zmianę kanału. I krytykują Messiego, który strzelił ponad 1000 bramek w swoim życiu - zaczął De Rossi, cytowany przez "Mundo Deportivo".

- Przegrał dwa finały Copa America po rzutach karnych, a ja zdobyłem w ten sposób tytuł mistrza świata. Słuchaj, na niego spada krytyka w Argentynie, a ja jestem bohaterem wraz z moimi kolegami z drużyny za to, że wygrałem mundial w 2006 roku. Jaka jest różnica? Pięć centymetrów. Tak nie może być, absolutnie się z tym nie zgadzam. Chciałbym, przypomnieć ludziom, że Messi wiele razy niósł całą drużynę na plecach - dodał De Rossi.

- Piłka nożna nie ma już nic do wyjaśnienia. Nie mam słów. Są też inni bardzo dobrzy piłkarze, jak Ronaldo, którzy mogą być porównywalni pod względem liczb, celów i trofeów, ale jest też kwestia przyjemności, a ja lubię oglądać pod tym względem Messiego. Grał w najlepszej drużynie ostatnich 30 lat, w FC Barcelonie pod wodzą Pepa Guardioli, ale jego koledzy z drużyny nigdy nie będą tak dobrzy jak on - zakończyła legenda AS Romy, która w styczniu oficjalnie zakończyła piłkarską karierę po przygodzie w Boca Juniors.

Przeczytaj także: