Piłkarz Realu Madryt poddany kwarantannie! Miał kontakt z zakażonym

Jeden z piłkarzy Realu Madryt został poddany kwarantannie. Do domowej izolacji zmuszony został napastnik Królewskich Luka Jović, który miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

O całej sprawie poinformowała w środę telewizja La Sexta. Według jej ustaleń Jović przed kilkoma dniami spotkał się z przyjacielem, u którego niedługo później wykryto zakażenie COVID-19. Z tego też powodu Serb został odizolowany od reszty madryckiego zespołu i przebywa aktualnie w domowej kwarantannie.

Pierwszy wynik testu na koronawirusa, jakiemu Jović poddał się we wtorek, miał wynik negatywny. W ciągu kilku dni od piłkarza pobrana zostanie kolejna próbka do badań i jeśli ta również nie wykaże zakażenia, Serb wróci do treningów z drużyną.

Zobacz wideo Messi ma dość prezesa Barcelony. Czy może odejść? [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Koronawirus wciąż groźny

Na COVID-19 zachorowało już 11,8 mln ludzi na całym świecie, z czego ponad 540 tysięcy zmarło w wyniku powikłań. Hiszpania jest trzecim w Europie krajem z największą liczbą zakażeń (więcej mają jedynie Rosjanie i Brytyjczycy) - koronawirusa wykryto tam u 250 tysięcy osób (28 tys. zmarło).

Przeczytaj również:

Więcej o: