"Isak strzelił gola, jakiego zawsze chciał zdobyć Zlatan Ibrahimović". Perełka!

"Alexander Isak strzelił gola, jakiego zawsze chciał zdobyć Zlatan Ibrahimović" - pisze dziennik "AS". Młody szwedzki napastnik zdobył kapitalną bramkę w poniedziałkowym spotkaniu jego Realu Sociedad z Levante (1:1).

Była dopiero 12. minuta spotkania. Mikel Oyarzabal dośrodkował piłkę w pole karne Levante, a w nim najlepiej zachował się Alexander Isak. Szwedzki napastnik oddał efektowny strzał piętą, nawet nie patrząc na bramkarza. Zrobił to tak dokładnie, że wpisał się na listę strzelców.

Gol Isaka zachwycił świat

Po bramce Isaka w mediach na całym świecie pojawiło się mnóstwo zachwytów nad jego umiejętnościami. Świetnie opisał je m.in. dziennik "AS". - Isak strzelił gola, którego w Primera Division zawsze chciał zdobyć Zlatan Ibrahimović - napisał wspomniany dziennik. W ten sposób nawiązał do jednego z najlepszych szwedzkich piłkarzy w historii, który w latach 2009-2011 był piłkarzem FC Barcelony (w międzyczasie przebywał na wypożyczeniu w Milanie). Zlatan, który słynie z efektownych bramek, pobytu w katalońskim klubie do udanych nie może jednak zaliczyć. W Barcelonie się bowiem nie odnalazł - spierał się z trenerem i nie podobała mu się jego, marginalizowana ze względu na Leo Messiego, rola.

Isak w Hiszpanii także długo miejsca może nie zagrzać. A przynajmniej nie w obecnym klubie. Utalentowany Szwed, którego Real Sociedad wykupił z Borussii Dortmund za zaledwie 6,5 mln euro, już teraz wzbudza zainteresowanie wielu klubów.

Isak w tym sezonie rozegrał 41 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 16 goli i zaliczył 3 asysty. 20-latek ma też na koncie już 11 występów w pierwszej reprezentacji Szwecji, dla której strzelił dotychczas 4 gole. Portal Transfermarkt wycenia jego wartość na 22,5 mln euro. Co ciekawe, jeszcze pół roku temu ta wartość była o ponad połowę mniejsza.