Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar zawarł porozumienie z PSG ws. transferu. Warunki zostały ustalone

Jak informuje "AS", Neymar zawarł porozumienie z PSG na wypadek, gdyby Barcelona znów była zainteresowana jego powrotem na Camp Nou.

Fani Barcelony wciąż marzą o tym, by Neymar wrócił do Katalonii. W zeszłym roku było wiele spekulacji na ten temat i piłkarz miał się przygotować na wypadek, gdyby Barcelona w tym roku znów się nim zainteresowała. Zdaniem hiszpańskiej prasy, Brazylijczyk miał zawrzeć porozumienie z PSG, które ułatwi jego ewentualny transfer do Barcelony. W tym sezonie Neymar w 22 meczach strzelił 18 goli i zaliczył 10 asyst.

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo przejął władzę w Juventusie? "Sarri stracił szatnię"

"AS" twierdzi, że PSG jest gotowe, by latem pozbyć się jednej ze swoich gwiazd: Neymar, Mbappe lub Cavaniego. Gdyby Barcelona wróciła do tematu transferu Neymara, ten miałby kosztować około 170 mln euro. Kwota ta może zostać obniżona gdyby do transakcji dodano Griezmanna lub Dembele. 

Neymar wróci do Barcelony?

Hiszpańscy dziennikarze podkreślają, że pragnieniem Neymara jest powrót do Barcelony. Kataloński klub też może potrzebować wzmocnień, bo ma małe szanse na wygranie rozgrywek LaLiga (traci cztery punkty do lidera Realu Madryt). Odejście Brazylijczyka byłoby także korzystne dla PSG, które mogłoby wtedy "uspokoić szatnię" - tak twierdzi "AS". Dodatkowo Neymar odmówił przedłużenia umowy z paryskim klubem (choć dostał propozycję 100 mln euro za samo złożenie podpisu), co oznacza, że mistrzom Francji może zależeć na szybkim transferze, by zarobić na nim jak najwięcej. W 2017 roku PSG kupiło Neymara z Barcelony za rekordowe 222 mln euro.

Kilka dni temu zawodnik przegrał proces z Barceloną. Żądał od katalońskiego klubu zaległych premii, ale ich nie dostanie. Na mocy wyroku sądowego, sam będzie musiał zapłacić drugiej stronie prawie 7 mln euro.

Przeczytaj też:

Więcej o: