Byli koledzy Ronaldo i Messiego wskazali lepszego piłkarza! Deklasacja

Arthur zostanie 13. piłkarzem, który będzie mógł pochwalić się tym, że grał zarówno u boku Lionela Messiego, jak i Cristiano Ronaldo. Ciekawe zestawienie przygotował "The Sun", które sprawdziło, jak pozostałych dwunastu piłkarzy ocenia tę dwójkę.

Po zakończeniu sezonu Arthur przejdzie z Barcelony do Juventusu za 72 mln euro (plus 10 mln w formie bonusów), choć na uwadze trzeba mieć, że w przeciwną stronę za 60 mln (plus 5 mln w bonusach) przejdzie Miralem Pjanić. Tym samym dołączy do grona dwunastu piłkarzy, którzy grali zarówno z Messim, jak i Ronaldo. "The Sun" przeanalizowało wypowiedzi tych zawodników, by ustalić, kogo bardziej cenią: Argentyńczyka czy Portugalczyka?

Zobacz wideo Serie A. Sampdoria - SPAL 3:0. Drugi gol Linettego [ELEVEN SPORTS]

Wyniki są jasne. Aż sześciu zawodników (Angel Di Maria, Fernando Gago, Ezequiel Garay, Henrik Larsson, Gerard Pique) wskazało na Messiego, podczas gdy tylko jeden (Gabriel Heinze) na Ronaldo. Co ciekawe, aż połowa piłkarzy (Paulo Dybala, Deco, Gonzalo Higuain, Andre Gomes, Nelson Semedo) nie umiała wskazać tego lepszego. Dodatkowo z zamieszczonej sondy dla fanów wynika, że 52,6 procent z nich uważa Messiego za lepszego od Ronaldo, na którego głosowało 47,4 proc.

"Ronaldo ma nieszczęście, że gra w tym samym czasie co Messi"

- Cristiano to perfekcyjna maszyna, ciężko pracuje, zawsze chce się rozwijać. Ale Messi ma talent, którego nie ma nikt innego. To tak, jakby nie był człowiekiem, podczas gdy Ronaldo jest najlepszy spośród ludzi - cytowany jest Pique, który od lat gra z Messim w Barcelonie, a wcześniej występował z Portugalczykiem w Manchesterze United. Henrik Larsson twierdził za to, że "Cristiano ma nieszczęście, że gra w tym samym czasie co Messi. Jest bardzo dobry, ale Messi jest jeszcze lepszy. Nie z tego świata. Tak dobry, że to nieprawdopodobne".

Więcej o: