Ivan Rakitić może zmienić klub! FC Barcelona obniża cenę za Chorwata

Władze FC Barcelony obniżyły kwotę za Ivana Rakiticia - informują hiszpańskie "Mundo Deportivo" oraz "Sport". To dlatego, że Sevilla oferuje Chorwatowi transfer już po wygaśnięciu jego kontraktu z Barceloną.

Kataloński "Sport" poinformował o chęci pójścia na rękę Ivanowi Rakiticiowi w kwestii zmiany klubu. Media poinformowały także o obniżce jego ceny, która wyniesie zdecydowanie mniej niż 15 milionów euro. Sytuację kończącego się kontraktu Chorwata wykorzystać chcą natomiast władze Sevilli.

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

Sevilla zaciera ręce na pozyskanie pomocnika. FC Barcelona obniża cenę

Ivan Rakitić przyznaje w wywiadach, że jest przygotowany do reprezentowania klubu zgodnie z warunkami ustalonymi w obowiązującym kontrakcie pomocnika. Aktualna umowa wygasa z końcem czerwca 2021 roku, co wykorzystać planują władze Sevilli. FC Barcelona wypowiedź 32-latka odebrała jako próbę otrzymania zgody na wolny transfer.

FC Barcelona nie chce stracić zawodnika nie otrzymując za niego żadnych pieniędzy, dlatego obniżyła jego cenę, co ma dać szansę na bezpośrednie kupno pomocnika. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Sevilla interesuje się Ivanem Rakiticiem od kilku tygodni. 

Decydujące kroki w kontekście przyszłości Chorwata zostaną podjęte w sierpniu, po zakończeniu finałowego turnieju Ligi Mistrzów. Ivan Rakitić dołączył do FC Barcelony w lipcu 2014 roku (poprzednio 3,5 roku grał w Sevilli) za 18 mln euro. Chorwat rozegrał w katalońskim klubie 306 meczów, notując 35 goli oraz 41 asyst. W swojej karierze czterokrotnie zdobywał mistrzostwo La Liga oraz Puchar Hiszpanii, wygrał puchar Ligi Mistrzów czy Superpuchar UEFA. 

Więcej o: