Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona może zmienić trenera! Specjalna klauzula w nowym kontrakcie Xaviego

Xavi Hernandez zadbał o przyszłość związaną z FC Barceloną. Były piłkarz katalońskiego klubu zawarł w swoim kontracie z Al-Sadd specjalną klauzulę, która umożliwi mu wypowiedzenie umowy w przypadku powrotu do Hiszpanii - informuje "Mundo Deportivo".

Katarski klub Al-Sadd, po roku współpracy przedłużył kontrakt z 40-letnim Hiszpanem do 30 czerwca 2021 roku. Światowe media przypisują jednak Xaviego do FC Barcelony. Były pomocnik miałby zastąpić Quique Setiena, który nie spełnia oczekiwań władz klubu. Odejście z Al-Sadd zapewni mu zapisana w umowie klauzula. 

Zobacz wideo Wraca liga hiszpańska. FC Barcelona powalczy o najwyższe cele [NASZYM OKIEM]

FC Barcelona ma prostą drogę po Xaviego? Hiszpan zapewnił sobie możliwość transferu

FC Barcelona traci do lidera La Liga cztery punkty, a w klubie zapowiadane są zmiany w sztabie szkoleniowym. Od kilku tygodni media przewidują powrót Xaviego Hernandeza do hiszpańskiej drużyny. Jak informuje teraz "Mundo Deportivo" odpowiednie kroki w tym celu podejmuje także sam Hiszpan. 

Hiszpański dziennik nie podał dokładnej daty czy szczegółów rozmów prowadzonych między klubem a 40-latkiem. Zauważa natomiast, że Xavi może nie zacząć sezonu w Al-Sadd i wyjechać z Kataru w najbliższym czasie. 

Xavi Hernandez otrzymał już propozycję prowadzenia FC Barcelony, jednak odrzucił ofertę. Swoją decyzję motywował chęcią przejęcia innego klubu, w celu nabrania doświadczenia. Niejednokrotnie potwierdzał, że w przyszłości chciałby poprowadzić FC Barcelonę. Jednym z warunków 40-letniego trenera jest możliwość odbycia okresu przygotowawczego, który pozwoliłby mu ukształtować kadrę na następny sezon.