Quique Setien dostał ultimatum! Barcelona już wybrała jego następcę

Jak informuje "Catalunya Radio" Quique Setien, aktualny trener FC Barcelony, otrzymał ultimatum od władz klubu. Jeśli straci punkty w najbliższych meczach z Atletico Madryt lub Villareal, zostanie zwolniony, a zastąpi go trener drużyny rezerw.

Jak donoszą hiszpańskie media, Quique Setien nie będzie kontynuował pracy na stanowisku trenera FC Barcelony w następnym sezonie. Powodów do nieprzedłużania kontraktu z aktualnym szkoleniowcem jest wiele. I nie chodzi w nich tylko o aspekty sportowe, choć te są dalekie od ideału - Barcelona na wyjazdach zdobyła tylko 23 punkty na 48 możliwych w tym sezonie.

Zobacz wideo SSC Napoli - SPAL 3:1. Asysta Arkadiusza Recy [ELEVEN SPORTS]

Jak się okazuje, sytuacja Setiena jest jeszcze gorsza. Według informacji "Catalunya Radio", trener FC Barcelony otrzymał ultimatum - jeśli w najbliższych meczach z Atletico i Villarealem straci punkty, a co za tym idzie praktycznie straci szanse na mistrzowski tytuł, Setien zostanie zwolniony. Jego miejsce zajmie wówczas Garcia Pimenta, prowadzący aktualnie drużynę rezerw "Dumy Katalonii".  Najbliższy mecz już we wtorek, gdy Barcelona podejmie na własnym stadionie zespół prowadzony przez Diego Simeone.

Fatalna atmosfera w Barcelonie. "W szatni nie ma Setiena"

Ludzie z klubu donoszą o fatalnej atmosferze wewnątrz zespołu. "Piłkarze nie rozmawiają z trenerem", "W szatni nie ma Setiena", "Istnieje duży problem ze sztabem szkoleniowym" - to tylko kilka głosów płynących z klubu. Im więcej dziennikarze w Hiszpanii próbowali ustalić na temat sytuacji w klubie, tym więcej podobnych zdań słyszeli. Piłkarze mieli stracić także zaufanie do metod treningów, które wprowadził Setien i jego sztab. Nie spodobały im się także ostatnie słowa wypowiedziane publicznie przez szkoleniowca.

Dziennikarze w Hiszpanii zauważyli, że Eder Sarabia, asystent Setiena, chciał przekazać w czasie przerwy na uzupełnienie płynów instrukcje Messiemu. Argentyńczyk nie zwrócił jednak na niego uwagi, idąc w przeciwnym kierunku. Do tej sytuacji podczas poniedziałkowej konferencji prasowej odniósł się Setien, zapytany przez dziennikarzy. - Nic szczególnego się tam nie wydarzyło. To był brak orientacji i tyle - powiedział trener "Dumy Katalonii".

Przeczytaj także:

Więcej o: