Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Barcelona kupiła piłkarza za 65 mln euro! 400 mln klauzuli

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła przyjście Miralema Pjanicia! Juventu może dostać za swojego zawodnika aż 65 mln euro.

Miralem Pjanić podpisze kontrakt z Barceloną na kolejne cztery sezony (do końca sezonu 2023/24) z klauzulą odejścia na poziomie 400 mln euro. Juventus dostanie za niego 60 mln euro plus kolejne 5 w formie zmiennych. Jednocześnie Bośniak pozostanie w ekipie mistrzów Włoch aż do zakończenia tego sezonu.

Zobacz wideo SSC Napoli - SPAL 3:1. Asysta Arkadiusza Recy [ELEVEN SPORTS]

Nieco ponad godzinę wcześniej oficjalnie potwierdzono przenosiny Arthura do Juventusu, za którego Barcelona może dostać 82 mln euro (72 mln euro kwoty podstawowej plus 10 mln w formie zmiennych). Brazylijczyk również pozostanie w swojej drużynie do końca sezonu.

Dlaczego Juventus i Barcelona nie wymieniły po prostu piłkarzy?

Oba kluby nie zdecydowały się na bezpośrednią wymianę ze względów czysto finansowych - pieniądze, jakie otrzymają za swoich piłkarzy, będą mogły wpisać do wyników finansowych za ten sezon, podczas gdy miliony euro wydane na sprowadzenie piłkarzy są amortyzowane przez długość trwania ich kontraktów. Pod koniec maja ESPN ujawniło, że Barcelona potrzebuje zebrać 70 mln euro przed 30 czerwca, by zrealizować swoje plany finansowe (które zakładały pozyskanie 124 mln euro ze sprzedaży piłkarzy).

23-letni Arthur trafił do Barcelony z Gremio za 30 mln euro w 2018 roku. W "Dumie Katalonii" rozegrał 72 mecze, w których strzelił cztery gole i zaliczył sześć asyst. 30-letni Pjanić jest piłkarzem Juventusu od 2016 roku (przyszedł z AS Romy). W barwach "Starej Damy" rozegrał 171 spotkań, strzelił 22 gole i zaliczył 36 asyst

Więcej o: