Sergio Ramos pobił rekord. Wielki wyczyn kapitana Realu Madryt

Sergio Ramos przeszedł do historii La Liga. Kapitan Realu Madryt został najbardziej bramkostrzelnym obrońcą ligi hiszpańskiej. Hiszpan pobił dotychczasowego lidera, Ronalda Koemana.

Sergio Ramos ma na swoim koncie 68 goli w La Liga. Dzięki bramce strzelonej z rzutu karnego w meczu 30. kolejki ligi hiszpańskiej, kapitan Realu Madryt pobił rekord Ronalda Koemana (67 goli). Nieszczęśliwie dziesięć minut po trafieniu, Hiszpan musiał opuścić murawę ze względu na uraz kolana.

Sergio Ramos najbardziej bramkostrzelnym obrońcą, Real Madryt liderem La Liga

Sergio Ramos nie dokończył meczu z Realem Sociedad. W 60. minucie spotkania, po starciu z Aleksandrem Isakiem obrońca musiał opuścić murawę z powodu urazu kolana. Finalnie Real Madryt wygrał mecz 2:1 i objął pozycję lidera La Liga, mając na koncie tyle samo punktów co FC Barcelona. W tym przypadku o pozycji decydują bezpośrednie spotkania, z których korzystniej wychodzą Królewscy.

Sergio Ramos w bieżącym sezonie rozegrał 37 spotkań, zdobywając dziewięć goli. Klub nie podał konkretnych informacji o urazie piłkarza i ewentualnym czasie powrotu do zdrowia.