Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pomnik Iniesty już tak nie wygląda. Twórcy dodali ważny element. "Dzięki"

Twórcy pomnika Andresa Iniesty w jego rodzinnym mieście Albacete niedawno pokazali, jak będzie wyglądała rzeźba. Okazało, że piłkarz został przedstawiony nago. Teraz pomnik "ubrano". - Dzięki za spodnie - napisał Iniesta w mediach społecznościowych.

Niedawno autorzy pomnika Andresa Iniesty, który w przyszłym roku stanie w jego rodzinnym mieście Albacete pokazali, jak wygląda rzeźba. Okazało się, że piłkarz został przedstawiony na pomniku nago. Porównywano go do słynnego popiersia Cristiano Ronaldo. 

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Borussia Mönchengladbach 2:1. Gol Goretzki [ELEVEN SPORTS]

"Ubrali" nagi pomnik Andresa Iniesty. Zostanie odsłonięty za rok

Pomnik musiał nie przypaść do gustu samemu Inieście, bo zamieścił w swoich mediach społecznościowych z "ubranym" pomnikiem. Zlecił, żeby jego podobizna otrzymała strój, a twórcy na to przystali. "Dzięki za spodnie" - komentował były piłkarz Barcelony

 

Jak podaje sport.es, ceremonię odsłonięcia pomnika początkowo planowano na 10 lipca 2020 roku, czyli dokładnie dziesiątą rocznicę zdobycia przez Hiszpanów mistrzostwa świata w RPA. W finale gola decydującego o zwycięstwie strzelił w dogrywce właśnie Iniesta. Ostatecznie odbędzie się rok później przez epidemię koronawirusa. Autorem rzeźby jest artysta z Walencji, Javier Molina Gil, którego projekt wygrał w zorganizowanym na potrzeby tworzenia pomniku konkursie. Jury doceniło jego oryginalność, jakość i artystyczną wartość pracy. Za wygraną otrzymał 15 tysięcy euro

Iniesta zdobył w swojej karierze aż 31 trofeów z FC Barceloną, w której grał w latach 2002-2018. Obecnie jest zawodnikiem japońskiej Vissel Kobe. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 13 goli.

Przeczytaj także: