Jan Oblak pobił rekord Atletico i całej ligi! Niesamowity wyczyn bramkarza

Jan Oblak ustanowił nowy rekord Atletico Madryt oraz La Liga. Słoweński bramkarz w meczu z Osasuną (5:0) po raz setny w karierze zachował czyste konto.

Bramkarz Atletico Madryt po raz setny w karierze zachował w meczu La Liga czyste konto. Tym samym Słoweniec zapisał się do księgi rekordów, jako bramkarz, który osiągnął taki wynik w najkrótszym czasie. 27-latek osiągnął liczbę stu ligowych meczów bez wpuszczenia gola w ciągu 182 rozegranych spotkań. 

Zobacz wideo Trwa odmrażanie piłki nożnej. "Jesteśmy najbezpieczniejszym zawodem na świecie"

Jan Oblak pobił rekord Atletico Madryt oraz La Ligi. Pierwszy bramkarz historii ligi

Słoweniec osiągnął wyróżnienie w rekordowym czasie. Dotychczasowym bramkarzem, który prowadził w klasyfikacji, był Miguel Reina. Rozegranie setnego meczu z czystym kontem udało mu się osiągnąć w 222 ligowym występie. 

Jan Oblak jest jednocześnie pierwszym zagranicznym bramkarzem w historii La Liga, któremu udało się osiągnąć to wyróżnienie. Słoweniec do Atletico Madryt dołączył w 2014 roku za 16 milionów euro. Łącznie piłkarz rozegrał w klubowych barwach 247 meczów. Z czystym kontem kończył 134 spotkania. W obecnym sezonie bramkarz zagrał w każdym spotkaniu drużyny Diego Simeone (39 spotkań), siedemnastokrotnie zachowując czyste konto. 

Więcej o: