Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pokazali pomnik Iniesty. Zabrakło na nim jednej istotnej rzeczy. Wielkie kontrowersje

Twórcy pomnika Andresa Iniesty w jego rodzinnym mieście Albacete pokazali, jak będzie wyglądał. Sporo kontrowersji w hiszpańskich mediach wzbudził fakt, że piłkarz został przedstawiony nago.

Ceremonia odsłonięcia pomnika miała być wielkim wydarzeniem dla miasta. Jak podaje, sport.es zaplanowano ją na 10 lipca 2020 roku, czyli dokładnie dziesiątą rocznicę zdobycia przez Hiszpanów mistrzostwa świata w RPA. W finale gola decydującego o zwycięstwie strzelił w dogrywce właśnie Iniesta. Gośćmi mieli być koledzy Iniesty z kadry i FC Barcelony, ale także wcześniejszych lat gry

Zobacz wideo LaLiga wychodzi z zamrażarki. "Barcelona jest najbardziej pokiereszowana"

Pomnik Iniesty wzbudza kontrowersje. 15 tysięcy euro za nagą podobiznę piłkarza!

Ostatecznie całą imprezę przesunięto o rok ze względu na epidemię koronawirusa. Pomnik jest jednak gotowy, więc zdecydowano się pokazać, który projekt wygrał konkurs na podobiznę hiszpańskiego pomocnika. Okazało się, że szczęśliwcem został artysta z Walencji, Javier Molina Gil. Jury doceniło jego oryginalność, jakość i artystyczną wartość pracy. Za wygraną otrzymał 15 tysięcy euro. Jak się okazało, Iniesta na jego pomniku jest nagi. 

To wzbudziło wiele kontrowersji wśród hiszpańskich mediów i fanów zawodnika. Rzeźbę porównuje się do słynnego popiersia Cristiano Ronaldo, na którym twarz Portugalczyka wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Iniesta zdobył w swojej karierze aż 31 trofeów z FC Barceloną, w której grał w latach 2002-2018. Obecnie jest zawodnikiem japońskiej Vissel Kobe. W reprezentacji Hiszpanii rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 13 goli. 

Przeczytaj także: