Trener Leganes próbował oszukać piłkarzy Barcelony. Sędzia go wyrzucił w 95. minucie

Trener Leganes, Javier Aguirre, został ukarany czerwoną kartką w 95. minucie meczu przeciwko Barcelonie. Początkowo nie wiedziano, dlaczego sędzia podjął taką decyzję, jednak wszystko zostało wyjaśnione w pomeczowym raporcie.

Początkowo nikt nie zdawał sobie sprawy, dlaczego sędzia spotkania ukarał trenera Leganes czerwoną kartkę, tuż przed zakończeniem spotkania. Wszystko wyjaśniło się wraz z pomeczowym raportem, w którym Martinez Munuera napisał, że Javier Aguirre "naśladował dźwięk gwizdka z zamiarem dezorientacji piłkarzy".

Wiele wskazuje na to, że Leganes będzie musiało sobie teraz radzić bez Aguirre. Biorąc pod uwagę, że to nie pierwszy mecz, w którym trener Leganes dopuścił się różnych zachowań, które były następnie opisywane w pomeczowych raportach. Dlatego możliwe, że zostanie ukarany zawieszeniem na kilka spotkań.

Barcelona wygrała i pozostaje liderem

Barcelona wygrała 2:0 po bramkach Ansu Fatiego i Leo Messiego z rzutu karnego. Po 29 kolejkach Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 64 punktów. Zespół Setiena o pięć punktów wyprzedza Real Madryt, który w czwartek zagra u siebie z Valencią. Leganes jest ostatnie w tabeli i do bezpiecznego miejsca traci trzy punkty.