"Niezwyciężony Messi" znów to zrobił! Barcelona wygrywa. Lineker zachwycony

Barcelona pewnie pokonała Leganes 2:0 w 29. kolejce La Ligi. Jedną z bramek zdobył Lionel Messi, który popisał się w tym meczu znakomitym rajdem.

Była 66. minuta meczu na Camp Nou, gdy indywidualną akcją popisał się Lionel Messi. Argentyńczyk rozpoczął rajd na środku boiska, po drodze minął próbujących powalić go na ziemię Unaia Bustinzę oraz Rubena Pereza i wbiegł w pole karne Leganes, gdzie sfaulował go dopiero sfrustrowany Jonathan Silva.

Zwycięstwo Barcelony, efektowna akcja Messiego

Chwilę później Messi pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając drugą bramkę dla Barcelony i pieczętując jej zwycięstwo z ostatnią drużyną ligi. Dla Argentyńczyka było to już 699. trafienie w karierze. "Niezwyciężony Messi w najlepszym wydaniu" - skomentował akcję na Twitterze Gary Lineker.

Zespół Quique Setiena objął prowadzenie w 42. minucie. Po ambitnej postawie i podaniu Juniora Firpo gola uderzeniem z dystansu strzelił Ansu Fati. Dla 17-latka była to szósta bramka w obecnym sezonie, z czego piąta w lidze.

Po 29 kolejkach Barcelona zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 64 punktów. Zespół Setiena o pięć punktów wyprzedza Real Madryt, który w czwartek zagra u siebie z Valencią. Leganes jest ostatnie w tabeli i do bezpiecznego miejsca traci trzy punkty.