Piłkarz Realu Madryt oddał hołd George'owi Floydowi. Szczególne zachowanie po golu

Obrońca Realu Madryt - Marcelo - jest kolejnym piłkarzem, który po strzelonym golu oddał hołd George'owi Floydowi.

George Floyd został zatrzymany 25 maja, gdy właściciel sklepu spożywczego w Minneapolis zgłosił policji, że klient chce zapłacić sfałszowanym czekiem. Funkcjonariusze znaleźli 46-latka w samochodzie, ich zdaniem był pod wpływem alkoholu lub narkotyków i "fizycznie się opierał". Na nagraniu, które zostało wrzucone do internetu, widać jak policjant Derek Chauvin przez blisko dziewięć minut znęca się nad podejrzanym, przyciskając m.in. jego szyję kolanem. Obezwładniony Floyd mówi: "Nie mogę oddychać!". Gdy w końcu został uwolniony, natychmiast wezwano ambulans. Było jednak za późno, zmarł w szpitalu.

Marcelo oddał hołd Floydowi

Tragiczna śmierć Floyda uruchomiła falę protestów w USA, które przeniosły się też do Europy. Walczący o prawa czarnoskórych ruch "Black Lives Matter" stał się popularny na całym świecie. Hołd Floydowi oddawali też sportowcy, m.in. piłkarze Bundesligi, którzy przyklękając na jedno kolano, dedykowali gole tragicznie zmarłemu.

Podobnie było w niedzielę w hiszpańskiej La Lidze w meczu Realu Madryt z Eibarem. W 37. minucie trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Marcelo, który celebrując bramkę, tak samo przyklęknął na jedno kolano.

Mecz zakończył się zwycięstwem Realu 3:1. Zespół Zinedine'a Zidane'a po 28 kolejkach La Ligi zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do prowadzącej FC Barcelony. Kolejny mecz Real rozegra w czwartek, kiedy u siebie zagra z Valencią.