Idealny klub dla Arkadiusza Milika! I to nie Juventus! Były reprezentant doradza

- Według mnie styl Atletico Madryt jest idealny dla Arka Milika. To miejsce dla niego - powiedział Wojciech Kowalczyk, były reprezentant Polski, na antenie "Kanału Sportowego".

Nie ma dnia, aby nie pisano o przyszłości Arkadiusza Milika, którego umowa z Napoli wygasa latem przyszłego roku. Początkowo przekaz był taki, że negocjacje kontraktowe się przedłużają, bo Polak liczy na podwojenie zarobków (z 2,5 na 5 mln euro rocznie). Ale coraz więcej głosów dochodzi, że napastnik chciałby po prostu zmienić otoczenie. Wśród potencjalnych nowych klubów Milika wymienia się głównie Juventus, Milan i Atletico Madryt. Transfer do Hiszpanii to zdaniem Wojciecha Kowalczyka, byłego reprezentanta Polski, dobry pomysł. 

Zobacz wideo Top 3 gole Arkadiusz Milika w Serie A. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

"Idealny styl"

- Atletico wypromowało mnóstwo środkowych napastników. Byli tam Christian Vieri, Fernando Torres, Sergio Aguero, Radamel Falcao. Diego Simeone potrzebuje do swojego stylu jednego gościa na szpicę. To sama przyjemność grać w takim klubie. (...) To kwestia skuteczności, bo nie każdy sobie z tym poradzi. W ostatnich latach Atletico nie wygląda pod tym względem szaleńczo. Według mnie ten styl jest idealny dla Arka Milika, to miejsce dla niego - powiedział Kowalczyk, były napastnik Betisu Sevilla  i Las Palamas, na antenie "Kanału Sportowego".

Latem 2016 roku Ajax Amsterdam sprzedał Milika za 32 mln euro. Do tej pory 26-latek rozegrał 109 meczów dla Napoli i zdobył aż 46 bramek

Przeczytaj też:

Więcej o: