Ujawnili zarobki piłkarzy na Instagramie. Robert Lewandowski w ścisłej czołówce!

3,8 miliona euro. To roczne zarobki Roberta Lewandowskiego na Instagramie, gdzie Polak w przeciwieństwie do innych wrzuca sporo sponsorowanych treści - podaje serwis transfermarkt.de.

Cristiano Ronaldo, David Beckham, Neymar, Zlatan Ibrahimović, Ronaldinho i Robert Lewandowski. Niemiecki serwis transfermarkt opublikował zestawienie piłkarzy, którzy najwięcej zarabiają na publikowaniu sponsorowanych treści na Instagramie. Zresztą podobne zestawienie opublikował niedawno "Sport Bild", który podał, że Lewandowski za jeden post w mediach społecznościowych może otrzymać od reklamodawców nawet 85 tys. euro.

Zobacz wideo Bayern pewnie kroczy po kolejne mistrzostwo. Na czele z Lewandowskim [ELEVEN SPORTS]

Cristiano Ronaldo rekordzistą

Wszystkich deklasuje jednak Cristiano Ronaldo, który zdaniem transfermarkt.de rocznie za sponsorowane wpisy w mediach społecznościowych zarabia aż 44,5 mln euro. A przepaść jest naprawdę duża, bo zarobki drugiego w zestawieniu Lionela Messiego to 26,9 mln euro. Lewandowski, którego profil na Instagramie obserwuje 17,4 mln osób (dla porównania profil Ronaldo - 223 mln), aż takich pieniędzy nie zarabia, ale w porównaniu do innych wrzuca wiele sponsorowanych treści - 47 w ciągu ostatniego roku - co z tego tytułu dało mu 3,8 mln euro przychodu. Oraz siódme miejsce w zestawieniu.

 

Lewandowski to najpopularniejszy polski sportowiec. Oprócz Instagrama ma też konta na Twitterze (1,2 mln obserwujących), Facebooku (9 mln), TikToku (1,7 mln) czy chińskim Weibo (5 mln).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: