Ważą się losy Phillipe Coutinho. Jest tylko jeden klub do którego może trafić

Hiszpańscy dziennikarze "Radia Kanal Barcelona" poinformowali w audycji "Sin Concesiones", że jedynym możliwym klubem Premier League, do którego może trafić Philippe Coutinho to Newcastle United. Wszystko przez plany transferowe Chelsea.

Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Newcastle United jest jedyną możliwą opcją transferową dla Brazylijczyka, szczególnie po tym, jak poinformowano o kupnie Timo Wernera przez władze Chelsea. Jeżeli przedstawiciele klubu z Premier League nie zgłoszą się po Philippe Coutinho, piłkarz powróci na następny sezon do FC Barcelony.

Nieznana przyszłość Philippe Coutinho, powrót do Hiszpanii lub wyjazd na Wyspy

Według "France Football" między władzami klubów doszło do pierwszych rozmów w sprawie pozyskania Brazylijczyka. Ostateczna decyzja zostanie jednak podjęta dopiero w momencie przejęcia Newcastle United przez nowego właściciela. Sprawa kupna klubu skomplikowała się w momencie, gdy Mohammeda bin Salmana oskarżono o udział w zabójstwie dziennikarza w Stambule. W grę wszedł jednak nowy inwestor ze Stanów Zjednoczonych, szef ClearTV - Henry Mauriss. 

Zobacz wideo Jak dużo dzieli Lewandowskiego od rekordu Muellera? [Naszym Okiem]

Philippe Coutinho przebywa obecnie na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Władze niemieckiego klubu zapewniły sobie pierwszeństwo wykupu Brazylijczyka z FC Barcelony. Pomocnik przeszedł kilka tygodni temu operacją kostki. Rehabilitacja piłkarza zajmie więcej czasu niż planowano, przez co prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu. W związku z tym Bawarczycy zrezygnowali z opcji wykupienia zawodnika. 

Pozostałe kluby, które były zainteresowane Philippe Coutinho chciałyby pozyskać 28-latka na zasadzie wypożyczenia. Takie rozwiązanie nie pasuje władzom FC Barcelony, które przez skutki pandemii koronawirusa potrzebują pieniędzy, aby usprawnić funkcjonowanie klubu

Więcej o: